Hiiumaal ründasid mullu inimesi valdavalt kurjad kassid
Inimesi ründasid ka kukk ja kajakas!

Kuigi enamasti ründavad inimesi kõige rohkem koerad, kannatasid hiidlased mullu enim kurjade kasside tõttu.

FOTO: SCANPIX

Terviseamet on kokku lugenud eelmise aasta loomahammustused ja avastanud üllatava fakti, et Hiiumaal ründasid 2010. aastal inimesi peamiselt kassid.

Üldiselt said hiidlased loomadelt pureda vähe – kokku vaid 19 korral aasta jooksul. Samas võib andmetest välja lugeda, et Hiiumaa kassid on eriliselt kurjad. «Kui kõikides teistes maakondades on vigastuste tekitajaks valdavalt koerad, siis Hiiumaal tekitasid traumasid 15 korral 19-st kurjad kassid,» teatas amet.

Kogu Eesti arvestuses tekitavad inimestele enim kahju siiski koerad, möödunud aastal registreeris amet 1464 koerahammustust. Kasside tõttu vajas kogu riigis arstiabi 458 inimest.

18 korral olid hammustajaks rotid ja 10 korral hiired. Oravad ja rebased puresid inimesi tõsisemalt mõlemad kuuel korral. Hamstrid, nirgid, küülikud, kährikud ja hobused põhjustasid kehavigastusi kõik neljal korral.

Haruldasemad hammustajad olid veel näiteks kobras, nugis, ondatra, nutria, metssiga, merisiga ja tšintšilja. Lindudest olid vigastuste tekitajatena esindatud kukk ja kajakas.