Zika võib tuua kaasa ka kuulmisprobleemid

Zika viirus levib moskiitode kaudu

FOTO: SCANPIX

Värskes raportis tuuakse välja, et Zika-viirus võib põhjustada viirusega nakatunud emade lastel kuulmislanguse.

Teadlased on Zika-viiruse põhjustatud terviseprobleemide uurimisega veel üsna alguses, kirjutab TIME. Seni on tõestatud, et viirus võib põhjustada mikrotsefaaliat ning teine hiljutine uurimus näitas, et viirus võib seostada ka nägemisprobleemide ja muude raskete ajukahjustustega.

USA haiguste kontrolli ja ennetuse keskus (CDC) raportis tõid teadlased välja, et 70 lapsest, kel esines Zikaga seotud mikrotsefaaliat, neljal esines ka kuulmislangust. Selle oli tekitanud sisekõrva või kõrva ja aju ühendava närvi kahjustused. Teadlased ei suutnud seostada kuulmislangust mingi muu põhjusega. Selle põhjal tõid nad välja, et kuulmislangus võib olla veel üks Zika riskitegur.

On teada, et teised kaasasündinud nakkused võivad põhjustada kuulmisprobleeme, kuid see on esimene kord, kui seda on täheldatud Zikaga seotud mikrotsefaaliaga lastel. Uurijad lisasid, et on võimalik, et mõned lapsed sünnivad Zika-viirusega ja neil ei esine mikrotsefaaliat, kuid neil võib siiski olla risk kuulmisprobleemide tekkimiseks. Samas ei ole uurijad seda veel kindlaks teinud.