T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna «Radaris»: raske ajutrauma üle elanud langevarjuri pere palub abi

Maiken Mägi
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Langevarjur Andrii Kulyna.
Langevarjur Andrii Kulyna. Foto: Facebook

«Radar» toob vaatajateni traagilise loo kevadel viga saanud langevarjurist, kelle ebaõnnestunud hüpe aheldas ta voodi külge. Mehe pere palub abi, et ots-otsaga kokku tulla.

Ukrainast pärit Eestis elav Andrii Kulyna on kogenud langevarjur, kes viimase kolme aastaga sooritas umbes 450 hüpet. Viimane hüpe sai aga saatuslikuks - mees maandus teadmata põhjusel pea peale ja sai ülitugeva ajutrauma, mis ta voodisse aheldas.

«Öeldi, et Andrii on elus, aga väga raskes seisundis. Öeldi, et Andriil ei ole ühtegi luumurdu ega vigastust peale ülitõsise peatrauma,» rääkis mehe abikaasa Ljudmilla. «Nad [arstid] rääkisid ikka, et trauma on ülitõsine ja elulootust pole.»

Et mees taas liikuma saada, on Ljudmilla loobunud töökohast ja vahetanud oma Kakumäe kodu Narva-Jõesuu sanatooriumi pisikese kahetoalise korteri vastu. Kuna perepea on töövõimetu ning Ljudmilla on mehe abistamise tõttu tööst loobunud, on pere sattunud keerulisse olukorda, kus nad toimetulekuks peavad inimestelt abi paluma.

Mehe abistamine ei piirdu pelgalt kontonumbri avaldamisega, vaid planeeritakse ka suuri kultuuriüritusi. 17. septembril toimub heategevusõhtu teatris NO99, kus astuvad üles muusikud ja luuletajad. 18. septembril teeb Vitali Vesterinen L'Ermitage Hotellis programmi «Maffia», mille toetusraha läheb samuti Andrii ravikulude katteks.

Oma traagilise loo sellest, kuidas nad läbi valu elu uuesti üles ehitavad, räägivad mehe lähedased Kanal2 saates «Radar» kell 20.00.

Perekonnale saab annetusi saata nii:

  • Pank: Swedbank AS
  • Konto: EE582200221064346673
  • Konto omanik: Ljudmilla Kulina
  • PAYPAL: kulina.ljudmilla@gmail.com

WESTERN UNION:

  • Eesnimi: Ljudmilla
  • Perekonnanimi: Kulina
  • Aadress: Selise 2-5, Tallinn, Estonia, postcode: 13522
  • e-mail: kulina.ljudmilla@gmail.com
  • Mobiilinumber: +372 56987356 (MTCN kood saata SMS)
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles