R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pelgulinna sünnitusmaja saab Baltikumis ainulaadsed palatid

Nele-Mai Olup
, reporter
Facebook
Comments
Pelgulinna sünnitusmaja saab esimesena vastsündinute intensiivravi perepalatid.
Pelgulinna sünnitusmaja saab esimesena vastsündinute intensiivravi perepalatid. Foto: Rait Tuulas

Pelgulinna sünnitusmajas valmivad Eestis ja kogu Baltikumis ainulaadsed perepalatid, mis on mõeldud spetsiaalselt neile peredele, kelle vastsündinu vajab intensiivravi.

Kui varem olid kõik intensiivravi vajavad vastsündinud ühes suures intensiivravipalatis koos, siis vastsündinute osakonna renoveerimise käigus luuakse kuus intensiivravi perepalatit, teatas Lääne-Tallinna keskhaigla. «Laps saab olla rahulikult ja privaatselt koos oma vanematega palatis. Õde ja arst on need, kes palatite vahel liiguvad, mitte aga vanemad,» rääkis  Lääne-Tallinna keskhaigla vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Saik.

Uutmoodi perepalatid on varustatud kõikide vajalike seadmetega, et toetada ja jälgida vastsündinu elutähtsaid funktsioone ja arengut ning lapsevanemad saavad kogu aeg lapsega koos olla.

«Vanemate soojus ja hool on oluliseks komponendiks terviseprobleemiga vastsündinu kiiremaks kosumiseks. Samal ajal õpivad vanemad ka oma lapse vajadustega toime tulema. See omakorda toob kaasa selle, et kõikvõimalikke meditsiinilisi protseduure tehakse neile lastele vähem, kuid samas annab ravi parema tulemuse,» lisas dr Saik.

Pelgulinna sünnitusmaja oli Eestis esimene sünnitusmaja, kus loodi perepalatid ja lubati tervel lapsel olla sündimise hetkest alates koos oma ema ja isaga. Nüüd, 23 aastat hiljem on Pelgulinna sünnitusmaja esimene haigla Eestis ja lähiriikides, kus intensiivravi vajav vastsündinu saab olla pidevalt oma pere juures.

Uuenenud osakond on plaanis avada järgmise aasta veebruaris.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles