Ravimiameti hulgimüügiandmete alusel kasutab Eestis Champix’it igapäevaselt umbes 45 inimest, kuid et ravikuur võib olla kuni 12 nädalat + 12 nädalat, siis ei pruugi see number Uusküla sõnul olla väga täpne. Parema ettekujutuse võiks tema hinnangul anda retseptide arv. 2016. aasta kolme kvartali jooksul on seda ravimit apteegist välja ostnud 414 isikut (899 pakendit). Kas kõik neist ravi alustasid ja kogu ravikuuri läbisid, ei ole teada.
Ravimiametile on alates Champix’i turustamise alustamisest Eestis saadetud kaks teatist võimalike tõsiste kõrvaltoimete kohta. 2008 aastal teatati ravimiametile 28aastasest mehest, kellel ravi ajal Champix’iga (21. päeval ravi alustamisest) tekkis krambihoog. Ravi katkestati ning krambihooge ei kordunud. Krambid on varenikliinile teadaolev kõrvaltoime. Vastavad hoiatused on kirjas ravimiteabes. 2010. aastal sai ravimiamet teate 48aastase naise kohta, kellel tekkisid koheselt ravi alustamisel ärevus ja enesetapumõtted. Ravi katkestamisel nähud möödusid. Kui ravi prooviti taasalustada kuus kuud hiljem, tekkisid uuesti ärevus, depressioon ja enesetapumõtted. Ravi katkestati ja nähud möödusid.
Champix’ile anti tsentraalne müügiluba Euroopa Liidus 2006. aastal. See tähendab, et müügiloa väljastas Euroopa Komisjon ning ravimile kehtivad samad tingimused (sh ravimiinfo) kõigis liikmesriikides. Eestis tuli Champix turule 2007. aastal.
Eestis on depressiooni hoiatus ravimiteabes müügilioa saamise hetkest, sest seda ohtu täheldati juba kliinilistes uuringutes. Suitsidaalse käitumise kohta lisati hoiatused ravimiinfosse 2008. aastal, kui nendest hakati turustamise käigus teatama.
2013. aastaks oli Pfizer kahjutasuks maksnud ligi 192 miljonit eurot. Kokku oli ettevõtet selleks ajaks enesetappude ja enesevigastamise tõttu kohtusse kaevatud ligikaudu 2700 korral ja kohus on kahjutasu maksmise vajadust näinud 80 protsendil juhtudest. Lisaks enesetapumõtetele võib ravim tekitada näiteks depressiooni ja ärevushäireid.
Uusküla sõnul peab ravimi määramisel arst patsiendile võimalikke riske alati selgitama. Patsient peab omalt poolt uue ravimi võtmise alustamisel lugema läbi pakendi infolehe. Tõsiste reaktsioonide esimeste nähtude ilmnemisel tuleks võtta arstiga ühendust ja oma kahtlustest rääkida. «Ravi õigeaegsel katkestamisel või annuse muutmisel on võimalik mitmeid tõsiseid kõrvaltoimeid vältida. Samuti võiksid Champix’it kasutava inimese lähedased olema teadlikud, et ravim võib põhjustada enesetapumõtteid ning esimeste sellelele viitavate nähtude ilmnemisel sekkuma. Patsient peaks sel juhul kohe arstiga rääkima ja ravi katkestama,» pani Uusküla inimestele südamele.