Välisorganisatsioonid toetavad Eesti alkoholipoliitikat

Alkoholi müük ja reklaamimine saab karmimad reeglid.

FOTO: Panther Media/Scanpix

Mitu välisorganisatsiooni on avaldanud toetust Eestis plaanitavale alkoholipoliitikale.

Peaministrile ning tervise- ja tööministrile on toetuskirjad saatnud Euroopa alkoholipoliitika Allianss Eurocare, Leedu tubaka ja alkoholi kontrolli liit ning Põhjamaade ja Baltikumi alkoholi- ja narkopoliitika võrgustik Nordan, teatas sotsiaalministeerium.

Organisatsioonid avaldavad sotsiaalministeeriumi tutvustatud alkoholipoliitika meetmetele tugevat toetust. Nordan rõhutas, et alkoholireklaami ja -kättesaadavuse piiramine ning alkoholiaktsiisi tõstmine aitab vähendada alkoholist tingitud tervisekahjusid. Nad kinnitavad, et sotsiaalministeeriumi ettepanekutel on tugev tõenduspõhi ning nende samaaegsel rakendamisel on suur potentsiaal täita seatud eesmärki.

Ka Eurocare tunnustab Eestit selle eest, et oleme teinud julge sammu edasi, kaitsmaks oma inimesi alkoholiga seotud kahjude eest. Lisaks Eestile saadetud toetuskirjale pöördusid nad Carlsbergi ja Olvi juhtide poole, et need ei sekkuks Eesti alkoholipoliitikasse, vaid toetaks meid tehtud valikutes – kaitsta rahva tervist.

Leedu tubaka ja alkoholi kontrolli liidu sõnul on maailma kõige suurem alkoholitarbimine just WHO Euroopa regioonis ning samuti sellega seotud kahjud. Seetõttu tuleks WHO soovitusi rakendada viivitamatult terves regioonis. Nad toetavad Eestis tehtavaid samme ning viitavad, et ka Leedu uus valitsus plaanib karmistada oma alkoholipoliitikat, mis on trend terves Baltikumis.

Populaarne

Tagasi üles