T, 28.11.2023

Kaks tegurit, mis teevad inimese õnnelikuks

Triin Ärm
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vaimset tervist aitab hoida piisavalt puhkamine.
Vaimset tervist aitab hoida piisavalt puhkamine. Foto: Panther Media/Scanpix

Värskest uuringust selgus, et hea vaimne tervis ning partner muudavad inimesed õnnelikumaks kui näiteks palga kahekordistumine.

Londoni majanduskooli teadlased uurisid enam kui 200 000 inimese vastuseid teemal, mis mõjutab nende heaolu, kirjutab BBC. Uuring tugines mitmetele rahvusvahelistele küsitlustele.

Kõige halvemini mõjus inimeste heaolule depressioon või ärevus ning kõige enam rõõmu tundsid nad suhte üle. Ka töökaotus mõjus inimeste heaolule sama halvasti kui depressioon ja ärevus.

Uuringu kaasautor professor Richard Layard tõdes, et uuringu järgi peaks riik mängima uut rolli oma kodanike õnne osas. Keskenduda tuleks rohkem heaolu, mitte rikkuse loomisele. Ta lisas, et kõige rohkem loevad inimese heaolule lisaks vaimsele tervisele sotsiaalsed suhted ja füüsiline tervis.  

Layard rääkis, et seni on riik edukalt keskendunud peamiselt vaesuse, töötuse, hariduse ja füüsilise tervise probleemidele. Teadlase sõnul on aga võrdselt oluline tegelda ka koduvägivalla, alkoholismi, depressiooni ja ärevusega seotud muredega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles