Parandada oleks vaja ka rinnavähiga patsientide ravile saamise kiirust. Kui Eestis saavad rinnavähki põdevad inimesed ravile keskmisel kaheksa nädala jooksul pärast diagnoosi panemist, siis rahvusvaheliselt on eesmärgiks seotud kuus nädalat. Onkoloog Peeter Padriku sõnul soovitust pikem ravijärjekord rinnavähiga inimeste elu siiski ei ohusta. «Kui patsiendid pääsevad võimalikult kiiresti ravile, siis on ravi tulemused kõige paremad, kuid kaks nädalat rinnavähiga patsientide prognoosi siiski oluliselt ei mõjuta,» märkis Padrik.
Haiglad ja riik peavad järeldusi tegema
Kui raporti järgi hea ravikvaliteedi poolest silma paistvates asutustes saab Starkopfi sõnul väga suure tõenäosusega head arstiabi, siis kehvade tulemustega silma jäänud raviasutustest siiski kohe suure kaarega mööda käima ei pea. «Ennatlikke järeldusi on natuke ohtlik teha. Pigem on kogu informatsioon tervishoiukorraldajatele ja haiglatele endale analüüsimiseks. Organisatsioon peab kõigepealt huvi üles näitama, analüüsima tulemusi ja tegema ettepanekud, kuidas olukorda parandada,» rääkis ta.
Starkopf rõhutas, et tulemused sõltuvad suuresti ka sellest, kui palju inimesi ühes või teises haiglas ravil käib. Seepärast tuleks tulemuste tõlgendamisel kindlasti arvestada ka usaldusvahemikke. «Kui ravijuhte on vähem, siis on usaldusvahemik suurem, kui neid on rohkem, siis on vahemik väiksem,» selgitas Starkopf. «Meie Eesmärk on, et kõik Eesti inimesed saaksid võrdselt heal tasemel ravi, sõltumata ravikohast,» rõhutas ta.
Parv lisas, et ei ole välistatud, et tulevikus hakkavad ravikvaliteedi raporti tulemused mõjutama ka seda, missugustelt raviasutustelt haigekassa tulevikus raviteenust ostab ja kui suured need tellimused olema saavad. Kuna ravikvaliteedi indikaatorite süsteem on esialgu veel uus ja vajab täiendamist, siis on praegu tema sõnul sellised järeldusi siiski veel vara teha.