«Kiirabi viis kell 18.30 90-aastase isa haiglasse ning poole kümne paiku helistas sealt üks õde, küsides, kas nad panevad isa takso peale, ja ema nõustus sellega,» rääkis Postimehe terviseportaali poole pöördunud Andres vahejuhtumist, mis toimus 9. detsembril. Eakas mees põeb Alzheimeri tõbe ja sel õhtul oli ta kõrge palaviku tõttu teadvuse kaotanud. Andrese sõnul ootas ema pea poolteist tundi aknal, enne kui kiirabiauto kaasaga kohale jõudis.
«Mehed tõid isa kanderaamiga tuppa, ta kallati voodisse ning küsiti, kellele arve esitada, mille peale ema ütles, et tema maksab,» rääkis mees. Kuna haigla ja kodu vahe on umbes kilomeeter, siis oli perenaine valmis pannud viis eurot, esitatud arve aga oli neli korda suurem ehk 20 eurot. Mingit tšekki vastu naisele ei antud, samas unustati haiglasse mehele kilekotiga kaasa pandud isiklikud asjad ning omakorda unustas kiirabibrigaad mehe koju kaks lina.
«Viisin haiglasse linad tagasi ja sain isa üleriided ning muud asjad sealt kätte,» rääkis Andres. Mees tunnistab, et 20-eurone tasu tundub nii lühikese sõidu eest liiga palju, seda enam, et tšekki perenaisele ei antud. Nii jäigi perekonnale mulje, et 20 eurot rändas lihtsalt brigaadiliikmete taskusse.
Rakvere haigla peaarsti Sirje Kiisküla sõnul helistati antud juhul patsiendi abikaasale kolm korda haigla erakorralise meditsiini osakonna arsti poolt ning räägiti nii patsiendi koju transpordi võimalustest ja selle eest tasumise korrast. «Seega oli omastel vajalik info olemas,» on haigla peaarst kindel. Kuna patsiendi seisund oli selline, mis nõudis transporti vaid lamavas asendis, siis viidi patsient koju haigla tellitud vastava eritranspordiga.