/nginx/o/2017/01/19/6262569t1hb460.jpg)
Andrew Hall sai tõsiseid põletusi ja jäi ilma seitsmest hambast, kui tema suus olnud e-sigaret plahvatas.
Andrew Hall sai tõsiseid põletusi ja jäi ilma seitsmest hambast, kui tema suus olnud e-sigaret plahvatas.
Ameeriklas Idaho osariigis elav mees kiirustas pärast suus toimunud plahvatust lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda, kus arstid pidid tema suust, kõrist ja huultelt eemaldama hambaid, võõrkehi ja hulga plasti, kirjutab The Sun. Mees sai teise astme põletusi ja jäi ilma seitsmest hambast.
Mehe sõnul juhtus õnnetus siis, kui ta valmistus tööle minemiseks. «Ma ei teinud midagi, mida ma ei oleks pidanud tegema – aku oli õigesti paigaldatud, lasen seadme alati poes kokku panna ja seda seal hooldada ning juhindun sealt saadud nõuannetest – kuid see plahvatas mu näos,» kirjutas Hall Facebookis.
Plahvatuse ajal viibis mees vannitoas, kus toimunust jäi märke alles ka põrandale, seintele ja lakke ning katki läks ka valamu.
Kui varem eelistas mees suitsetada e-sigarette, siis nüüd soovitab ta kõigil kasutada suitsetamiseks ohutumaid meetodeid. Õnnetus toimus 17. jaanuaril ja nüüd on mees enda sõnul juba toibumas.
Mehe esimest Facebooki tehtud postitust on jagatud üle 471 000 korra ja seda on kommenteerinud tuhanded inimesed.
Morrisoni haiglas põletushaavadega tegelevate kirurgide sõnul on nende juurde varemgi jõudnud patsiente, kelle e-sigareti patarei on ootamatult plahvatanud. Osal patsientidel on tekkinud ka nii tõsised põletused, et neil on vaja läinud operatsiooni. Kõige tõsisematel juhtudel on arstide juurde jõudnud inimesi, kelle näos on sama tõsised kahjustused kui kuulihaava korral.
Ohutusnõudeid tuleb kindlasti järgida
E-sigareti müüjate ja kasutajate liidu hinnangul eiras mees tõenäoliselt siiski ise ohutusnõudeid.
«E-sigareti ja muude aku toitel oleva elektroonika kasutamisel on ülimalt oluline jälgida akude ohutusnõudeid,» rääkis e-sigareti müüjate ja kasutajate liidu juhatuse esimees Ingmar Kurg. «Akule suurema koormuse andmine, kui aku suudab kannatada, või lühise tekitamine võib muuta aku ohtlikuks.»
«Antud juhtumi puhul on teada, et ohver ei kasutanud tavalist e-sigaretti, millel on elektroonilised kaitsed olemas, vaid erilist seadet: mehaanilist modifitseeritud varianti, millel need puuduvad, lisaks oli sel ümberehitatav atomiseerija. See kooslus on ohtlik, kui inimene ei tea, mida ta teeb. See koosneb vaid metalltorust, liitiumioonakust ja nupust, mis ühendab seda traatmähisega. Mees ise kirjutas Facebookis, et lasi varem poel seadme kokku panna, kuid pärast seda, kui USAs keelati poodidel isekoostajate jaoks modifitseeritud variante kokku panna, hakkas ta seda ise tegema. Avalikult teada olev info kinnitab, et kasutaja andis akule kaks kuni kolm korda suurema koormuse, kui aku tehnilised näitajad lubasid.»
E-sigareti müüjate ja kasutajate liit soovib e-sigareti kasutajatele meelde tuletada, et: