Tervisekuud pakuvad tööandjatele inspiratsiooni

Heilika Leinus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Veebruaris on kampaania teemaks maiustused ja snäkid.
Veebruaris on kampaania teemaks maiustused ja snäkid. Foto: Renaud Philippe / Panther Media / Scanpix

Tervise Arengu Instituut (TAI) alustas eelmisel aastal tervisekuude traditsiooni ning jätkab sellega ka tänavu.

Tervisekuud on mõeldud eelkõige tööandjatele, et pakkuda neile inspiratsiooni töökohal terviseteemade käsitlemiseks ning töötajate tervisesse panustamiseks, teatas TAI. 

Tervisekalendris on kümme kuud jaotatud eri terviseteemade vahel. Teemade jaotus lähtub tervise tähtpäevadest ja TAI teavituskampaaniate toimumise aegadest.

Tervisekuul osalemise ulatuse ja viisid saab iga asutus või organisatsioon ise valida. «Selleks võib olla töötajate teavitamine, uute oskuste õpetamine või algatuste käivitamine, töö- ja olmekeskkonna tervisesõbralikumaks muutmine või muud sellist. Oluline on anda töötajatele võimalus nii ise muutusi algatada kui ka aktiivselt osaleda,» selgitas TAI vanemspetsialist Külli Luuk.

Tervise Arengu Instituut tutvustab igas kuus teemakohast teavet ning jagab praktilisi soovitusi töökohal ja kogukonnas teemaga tegelemiseks. «Lisaks tutvustame tööandjate kogemusi ja ideid vastavate teemade käsitlemisel organisatsioonides,» märkis Luuk.

Jaanuari teemaks on HIV-i testimine ja ennetamine, veebruaris maiustused ja snäkid, märtsis tuberkuloos. Aprillis on fookuses luu- ja liigeskonda säästev liikumine. Teemadest järgnevad veel näiteks tööaja ja puhkuse planeerimine, kontorivõimlemine, lastehoid töökohal ning heaolu töökohal.

Teemakuude materjalidega on võimalik tutvuda Terviseinfo portaalis.

Tervisekuude korraldamisel osalevad aktiivselt töökoha tervisedenduse võrgustiku liikmed, kuid osalema on oodatud kõik tööandjad. Töökoha tervisedenduse võrgustik on Eestis tegutsenud kümme aastat. Võrgustikku kuulub 260 asutust ja ettevõtet, hõlmates iga kümnendat tööhõives osalejat.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles