R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuulus näitleja: rinnavähendus päästis mu tõsistest valudest

Heilika Leinus
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Ariel Winter 2016. aastal.
Ariel Winter 2016. aastal. Foto: Richard Shotwell / AP / Scanpix

Kuigi see võib tunduda uskumatuna, leiab tuntud näitleja ja lauljatar Ariel Winter, et rinnavähendusoperatsioon tõstis tunduvalt tema elukvaliteeti.

«Mu elu muutus ühe suve jooksul,» kirjutab Winter ajakirjas Time. Näitleja sõnul oli ta seriaali Modern Family (moodne perekond) kolmanda hooaja võtetele tulles korraga üle 152 sentimeetri pikkune ja kandis F-korviga rinnahoidjat. 13–14-aastaselt oleks Winterit välimuse järgi võinud hinnata 19-aastaseks.

Kui varem rääkisid inimesed noore Winteriga hea meelega tema tööst, siis nüüd hakati näitlejanna sõnul temaga rääkima üksnes tema vormidest. «Läksin auhinnatseremooniale ja järgmisel päeval ütles internet mulle, et ma ei tohiks niimoodi välja näha ja naamoodi riietuda. Arutama hakati minu välimuse, mitte mu ande ega töö üle – kõike seda ma ei tahtnud,» pihtis Winter. Noort naist ärritas ka see, et ta hakkas saama sõnumeid vanematelt meessoost fännidelt. Peale selle hakkas ta saama rolle, kus mängida tuli endast vanemat inimest, sest muidu ei oleks osatäitmine usutavana tundunud.

«On väga raske olla nii väike tüdruk ja kanda rinnal nii suurt raskust,» tunnistas Winter, kelle sõnul põhjustab see ka valu. Peale selle oli Winteril senisest raskem sobivaid riideid leida, sest ükskõik, mis ta endale selga pani – kõik näis nii, nagu ta püüaks seksikas välja näha.

Rindu väiksemaks teha ei lasknud Winter enda sõnul 2015. aastal mitte õelate veebikommentaaride, vaid halva enesetunde pärast. «Ma ei teinud seda seepärast, et mulle ei oleks meeldinud mu välimus. Nii suur raskus mõjutas mind füüsiliselt. Tundsin end ebamugavalt ja olin õnnetu. Otsustasin operatsiooni kasuks enesetunde pärast, mitte selle pärast, mida keegi teine arvas,» rõhutas Winter.

«Pärast tundsin end kohe palju õnnelikumana ja enesetunne oli parem,» lisas näitlejanna. Winteri sõnul ei valutanud enam tema selg ja õlad. Esimene asi, mida näitlejanna enda sõnul pärast lõikust teha soovis, oli ostlemine. «Olin nii elevil, et leian asju, mis sobivad mulle hästi, selle asemel, et peituda lohvaka kampsuni sisse,» rääkis Winter.

Näitleja toonitas, et keegi ei peaks oma keha teiste arvamuse pärast muutma. «Lõpuks sõltub kõik sellest, kuidas end tunned, mitte sellest, mida teised inimesed arvavad,» ütles ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles