Gümnaasiuminoored toetasid ravitoitu vajavaid lapsi märkimisväärse summaga

Triin Ärm
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ravitoit aitab paljudel haigetel lastel eluks vajalikke toitaineid saada. Foto on illustratiivne.
Ravitoit aitab paljudel haigetel lastel eluks vajalikke toitaineid saada. Foto on illustratiivne. Foto: Panther Media/Scanpix

Rapla ühisgümnaasiumi õpilased tegid Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile 1500 euro suuruse annetuse, mis koguti heategevusliku moeetendusega.

Märkimisväärne annetussumma saadi kokku etenduse pääsmete, õnneloosi piletite ja õpilaste valmistatud küpsetiste müügist, teatas fond. 

Kooli traditsiooniline üritus on saanud viimasel kahel aastal ka heategevusliku mõõtme. Möödunud aastal toetati moeetenduse tuluga vähihaigete laste vanemate liitu.

Moeetenduse ühe eestvedaja, Rapla ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilase Liisa Tõnsi sõnul otsustati ka sel aastal rahaga head teha, sest nõnda saavad abi need, kes seda tõepoolest vajavad. «Lisaks ka seetõttu, et üritusest võtab osa palju inimesi ning koos millegi tegemine aitab neid ühendada. Otsustasime raha annetada, et üritus õpetaks inimesi hoolima ning ühendaks neid,» selgitab ta.

Korraldajate sõnul sooviti annetus suunata lastefondi, sest see on võimalus aidata just lapsi ja noori, mis on Rapla ühisgümnaasiumi õpilastele hingelähedane. «Lisaks julgustas meid lastefondi toetama ka tõsiasi, et 2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta. Loomulikult oli üheks oluliseks põhjuseks ka see, et tervis ning selle tähtsustamine just noorte seas on väga oluline,» räägib Tõns.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar on Rapla noorte heateost liigutatud. «On suur rõõm näha, et haigete laste peale ei mõtle vaid need, kes ise lapsevanemad või tööealised, vaid ka noored,» sõnab ta. Saar tõdes, et just noored on ju meie tulevik ning tema kogemused näitavad küll aina enam, et meie tulevik on heades kätes. Kätes, kes teavad, kui oluline on aidata ka endast nõrgemaid.

1500-eurone annetus paigutati Eesti annetuskaardile kampaanialehel www.üleannetus.ee ning sümboolselt antakse see lastefondile üle Üleannetuse perepäeval Raplas.

Üleannetus on SA TÜK Lastefondi heategevuskampaania, millega kogub fond annetusi lastele, kes vajavad oma haiguse tõttu ravitoitu. Kõikidel headel inimestel on võimalik samuti anda oma panus ravitoitu vajavate laste toetuseks veebilehel www.üleannetus.ee.

Ravitoit on spetsiaalne toidusegu, mis sisaldab väikese koguse kohta kontsentreeritud hulgal toitaineid ning on paljudele haigetele lastele ainus viis, kuidas nad normaalseks eluks ja kasvamiseks hädavajalikud toitained kätte või üleüldse süüa saavad.

Tagasi üles