E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Millal maksab haigekassa kinni välismaal saadud ravi?

Triin Ärm
Facebook Twitter
Comments
Kõige rohkem teatakse võimalusest saada välismaal arstiabi Euroopa ravikindlustuskaardiga.
Kõige rohkem teatakse võimalusest saada välismaal arstiabi Euroopa ravikindlustuskaardiga. Foto: Iñigo Quintanilla / Panther Media / Scanpix

Kui aeg-ajalt paluvad välismaal arstiabi soovijad sotsiaalmeedia või heategevusfondide kaudu raha, saaks nii mõnigi kord hädalisi tegelikult aidata ka haigekassa.

«Seetõttu on oluline meilt küsida või esitada taotlus,» ütles haigekassa isikupõhiste ja välisravitaotluste talituse juht Miret Tuur.

Laias laastus on piiriülese ravi hüvitamiseks kolm võimalust: eeltaotleda plaanilist ravi välisriigis, saada vajaminevat arstiabi Euroopa ravikindlustuskaardiga või saada tagantjärele hüvitist välisriigis saadud vajamineva või plaanilise arstiabi eest. Ravi hüvitamist reguleerivad patsiendiõiguste direktiiv 2011/24/EL, Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 883/2004 artiklid 19 ja 20 ning ravikindlustuse seaduse paragrahvid 20, 271 ja 662.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles