Ants Väärsi invatakso tegi esimese töise sõidu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Ants Väärsi buss enne esimest sõitu.

FOTO: Erakogu

Neljapäev, 9. märts oli Põlvamaa invataksojuhil Ants Väärsil eriline, sest ta tegi oma esimese sõidu uue invasõidukiga, mille heategevuskampaania käigus endale sai - ikka selleks, et abivajatele olemas olla.

Neljapäeval viis Ants Väärsi oma esimesel reisil Tartusse kaks inimest, kellest üks, Ülo Sau, kaotas hiljuti jala ning tal oli vaja käia Emajõelinnas Gadux ortopeedia-tervisekaupluses oma uue tehisjala tegemise küsimusi arutamas. Ka teine eriarsti külastaja, Kersti Killo, on juba Antsu alaline sõitja — mullu käis ta Antsuga puusaoperatsioonil, sel neljapäeval aga arsti juures visiidil, et maikuus minna põlveoperatsioonile. «Ants tõstis mind tõstukiga auto peale ja pani sinna istuma. Harjusin sõiduga kohe ära ja Ants on ka üks tore ja vastutulelik mees, kes aitab päris kohe arsti juurde kabinetti,» oli naine nii uue auto kui ka selle juhiga rahul.

Selle auto ilmumine Eesti teedele sai teoks tänu heade uudiste portaali GoodNews toel algatatud heategevuskampaaniale «Aitame Antsul aidata", mis pani tuhanded Eestimaa inimesed abikätt ulatama.

Ants Väärsi rääkis, et sellise tunnusmärgi otsustas ta kasutusele võtta kindlal põhjusel. Nimelt on kampaania «Aitame Antsul aidata» eestvedaja, portaali GoodNews peatoimetaja Monika Kuzmina tuntud igasuguste südamepiltide kogujana. Monikale saatis hea inimene Jaapanis nähtud südamekujuliste plafoonidega taksode pildid tema südamekogusse, mida näeb ka tema Facebooki-lehel, neid nägi ka Ants ja otsustas invatakso sellise märgiga ära tähistada. «Lubasin, et teen sellest südametakso,» ütleb Ants, sest ka auto tagaukse on kaks suurt GoodNewsi positiivsete sõnumitega südant.

Ants Väärsi teenindab nüüd haigeid täiesti uue invataksoga, kuid jätab ka vanad autod vahetusautodena igaks juhuks alles. Mees loodab seda tööd veel aastaid teha. Jätkub ka «Aitame Antsul aidata» kampaania ja seda seni, kuni täis saab 40 000 eurot, sest auto soetamiseks puudu jääva summa võttis Ants Väärsi laenuks. Võimalus teda toetada on annetades avatud fondidesse: helistades telefonil 900 6677, annetad kümme eurot ja OÜ Antsu Takso arveldusarvele EE611010220241726227 saab annetada enda jaoks sobiva summa.

Tagasi üles