Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Eesti rahvas on ravitoitu vajavaid lapsi aidanud ligi 38 000 euroga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lastefondi perepäev Võrus. | FOTO: Tõnis Anton

Lastefondi kampaania «Üleannetus” koos laupäeval 15 maakonnakeskuses toimunud heategevuslike perepäevadega on toonud ravitoitu vajavatele haigetele lastele tänase seisuga 37 951 eurot.

Sellest summast 23 917 eurot on annetatud Lastefondi kampaanialehel ning 14 034 eurot 11. märtsil üle Eesti toimunud Üleannetuse perepäevadel. Sealjuures kogunes kõige suurem toetussumma, 1447 eurot, Rakvere perepäeval.

Tänaseks kogutud annetussumma võimaldab Lastefondil toetada kahe aasta jooksul kuut last. «Oleme väga tänulikud kõikidele kampaanias juba osalenutele ning see on väga suur asi, et kuus last leidsid kampaaniast tuge,» rääkis Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar. «Meie abi ravitoidu soetamisel vajab hetkeseisuga aga 18 last, mis tähendab, et suur osa neile vajalikust toetusest on seni veel kogumata.»

Lastefondi strateegiajuht lisab, et fond ei jäta loomulikult ühtegi last toetuseta ja teeb jätkuvalt tööd, et kõiki ravitoitu vajavad lapsed abi saaksid.

«Oleme otsustanud, et jätkame Üleannetuse kampaania raames annetuste kogumist veel kuni 10. aprillini, seega on kõigil soovijatel võimalik veel pea kuu aega jätta oma jälg Eesti annetuskaardile ning anda oma panus ravitoitu vajavate laste toetuseks,» kutsus Küllike Saar üles kampaanias osalema neid, kel seni ei ole veel seda jõudnud teha.

Kampaania eesmärgiks oli koguda üle-eestiline ja üleelusuurune suurannetus lastele, kes vajavad oma haiguse tõttu ravitoitu. Rahaliselt seati eesmärgiks 206 000, millega saanuks aidata kahe aasta jooksul 30 last.

«Arstidelt saadud infole tuginedes on ravitoitu vajavate laste arv järjest suurenemas, mistõttu loodame kampaaniaga saata ka sõnumit, et nende laste pered on oodatud toetuse saamiseks Lastefondi poole pöörduma,» toonitas Saar. «Ravitoit on tavatoidust kallim ning haigekassa seda hetkel enamikel juhtudel veel kahjuks ei kompenseeri, mistõttu on paljud pered selle soetamisest raha tõttu ka loobunud, kuigi laps seda tegelikult vajaks. Meie tahamegi pakkuda peredele toetust, et nad saaksid seda oma lapsele siiski võimaldada.»

Ravitoit on spetsiaalne toidusegu, mis sisaldab väikese koguse kohta konsentreeritud hulgal toitaineid ning on paljude haigete laste jaoks ainus viis, kuidas nad normaalseks eluks ja kasvamiseks hädavajalikud toitained kätte või üleüldse süüa saavad. Nii on neil rohkem jõudu oma haigusega toimetulekuks – nad saavutavad normaalse kehakaalu, arenevad füüsiliselt ning on parema immuunsusega ja seega tervemad.

Tagasi üles