/nginx/o/2017/05/23/6700645t1h55af.jpg)
Tedros Adhanom Ghebreyesuse valisid uueks WHO peadirektoriks 194 riigi tervishoiuministrid ja –ametnikud.
Tedros Adhanom Ghebreyesuse valisid uueks WHO peadirektoriks 194 riigi tervishoiuministrid ja –ametnikud.
«Minu jaoks tähendab see ametikoht vaeste eest hea seismist,» ütles Ghebreyesus, kes kasvas üles vaeses peres ja ta vend suri seitsmeaastaselt arvatavasti leetritesse.
Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, kes oli endine Etioonia tervise- ja välisminister, lubas üleilmses tervishoiu teemadel rääkida valjul häälel.
WHO, kes tituleerib ennast «rahva tervise üleilmseks valvuriks», kaotas suure osa oma usaldusväärsusest 2014. aasta Ebola kriisiga, kirjutas BBC.
Nüüd on uuel bossil ees kaks teed: kas hakkama saada või kaotada, sest WHO kannatab ikka kehva reputatsiooni käes, kuna reageeris liiga aeglaselt ajaloo halvimale Ebola puhangule.
Siiski on epideemiatega tegelemine ainult üks osa maailma tervishoiuorganisatsiooni tööst. WHO tegeleb samuti surmavate haiguste likvideerimise, ülekaalulisuse ja diabeedi kasvavate numbrite, liiklussurmade vähendamise ning emade-laste elude päästmisega sünnitusel.
7,3 miljardi inimese tervise eest vastutamine ei ole lihtne ülesanne, uus juht valiti minimaalselt viieaastaseks perioodiks aastapalgaga 215 000 eurot.
6 tähtsündmust WHO ajaloos:
Alates 2007. aastast kuni tänaseni juhtis WHOd hiinlane Margaret Chan, kes varem oli Hongkongi tervishoiuminister.