R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestis haruldane annetus aitab lapsi paremini ravida

Hanneli Rudi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Tartu Ülikooli Kliinikum sai osta kolm uut protseduuritooli, mida rahastati aprillis fondile laekunud pärandannetusest. Sellised annetused pole Eestis kuigi levinud.

Üldpediaatria ja neuroloogiaosakonda tellitud toolid on planeeritud päevastatsionaari patsientidele, kes viibivad haiglas küll üle nelja tunni mõnel uuringul või ravi saamas, kuid ei vaja alati voodikohta, teatas TÜ Kliinikumi lastefond.

«Ka patsiendi jaoks on spetsiaalsed protseduuritoolid mugavad nii ravi saamiseks ja analüüside võtmiseks kui ka teleri vaatamiseks, söömiseks või raamatu lugemiseks, sest neil on võimalik reguleerida kõrgust, käsitugesid, seljaasendit, kinnitada tilgajalga jne,» rääkis lastekliiniku ülemõde Evelyn Evert.

Funktsionaalne protseduuritool on üsna kallis ning ühe seesuguse tooli hind on 1858 eurot. Kahjuks kliinikumi eelarve nende soetamist ei võimaldanud, mistõttu aitas need lastekliinikule muretseda Lastefond, tasudes kolme tooli eest ehk panustades nende soetamisse 5573 eurot.

Vahendid selleks saadi aprillis Lastefondile laekunud Ülo Rannamäe 9087 euro suurusest pärandannetusest, mis tehti fondile spetsiaalselt TÜ Kliinikumi lastekliiniku toetamiseks.

«Kuigi Eestis on pärandannetused üsna harukordsed, on Põhjamaades, eeskätt Soomes, need väga levinud,» selgitab Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar. «Lastefondile on see samuti alles esmakordne eestisisene pärandannetus, varasemalt on meile laekunud pärandusi väliseestlastelt.»

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles