Põhjuseid, mis hammaste tundlikkust tekitavad võib olla mitmeid, kuid suutervise muresid saab ennetada.
«Üks levinumaid põhjuseid tundlikkuse tekkeks on liiga tugev hammaste harjamine,» selgitab Sakala Hambaravi arst dr Kaja Kiige. «Arvatakse, et kui hambaid tugevamalt harjata, saavad nad põhjalikumalt ja rutem puhtaks.»
Kiige ütleb, et selle asemel, et hambaid tugevalt harjata, tuleks seda teha hoopis õige tehnika abil. Hambaharja harjased tuleks suunata 45-kraadise nurga all igeme ääre ja hambakrooni vastu ning hambaharja tuleks liigutada ühtlaste liigutustega. «Hambaharja peaks vahetama iga kahe-kolme kuu tagant. Kui hari varem ära kulub, siis võib arvata, et harjatakse liiga tugevalt,» nendib dr Kaja Kiige.
Ka mõjutab hammaste tervist ja tundlikkust einestamise aeg. Doktor Kiige sõnul polegi nii suureks probleemiks see, et süüakse maiustusi, vaid pigem maiustamise sagedus. «Kui magustoitu süüakse sageli, siis sülg ei jõua neutraliseerida hapete mõju ning algab hambaemaili demineraliseerumine, mistõttu võivad hambad tundlikuks muutuda,» ütleb hambaarst, kelle sõnul on kõige kasulikum süüa neli, maksimaalselt viis korda päevas ning hoida iga toidukorra vahet umbes kolm tundi. Lisaks soovitab doktor Kiige pärast einet suud loputada veega.
Loomulikult ainult hammaste veega loputamisest ei piisa ning äärmiselt oluline roll on heal suuhügieenil ehk hammaste pesemisel ja niiditamisel, sest vastasel korral tekib igemepiirile hambakatt, mis võib tekitada igemepõletikku. Sealjuures ei tasuks alahinnata niiditamise olulisust, sest umbes 35 protsenti hambakatust eemaldatakse just hambavahede puhastamise käigus.