Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Neelamishaigusega väike Remi saab nüüd ravitoitu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Remi vajab ravitoitu kindlasti järgmise kuue kuu vältel, võimalik, et veelgi kauem. | FOTO: Craig Robinson / PantherMedia / Scanpix

Juunist alates on Tartu ülikooli kliinikumi lastefond aidanud osta ravitoitu üheaastasele Remile, kes ei ole neelamispuudulikkuse tõttu võimeline suu kaudu sööma kasvamiseks vajalikke toidukoguseid.

Tartu poiss Remi sündis enneaegsena 24. rasedusnädalal, sünnikaaluga vaid 610 grammi. Poisil on sellest tingitult neelamispuudulikkus, millest tulenevalt on tal raskusi ise söömise ja neelamisega. Seetõttu vajab ta toitmist ravitoiduga.

Ise suudab süüa vaid pisikesi koguseid

Lapse ema sõnul käib Remi küll kliinikumi kõne- ja neelamishäirete taastusravikeskuses neelamist ja söömisoskusi treenimas, kuid suudab hetkel suu kaudu süüa vaid väga väikseid koguseid.

Kuna see ei taga talle kasvamiseks vajalikke toitaineid, on talle paigaldatud gastrostoom ehk läbi kõhuaugu otse makku suunatud sond ning teda toidetakse kõrge kalorisisaldusega ravitoiduga.

«Spetsiaalne toidusegu on aidanud Remil juba lühikese ajaga tublisti kosuda. Oleme kogu perega südamest tänulikud lastefondile ja annetajatele toetuse eest,» ütles Remi ema.

Remi vajab ravitoitu kindlasti järgmise kuue kuu vältel, võimalik, et veelgi kauem.

Ravitoidu kulud pole väiksed

Ravitoit koos sonditoitmiseks vajalike abivahenditega tähendab tema vanematele igakuiselt 255 eurost  lisaväljaminekut. See aga ei ole kõiki lapse haigusest tulenevaid kulusid silmas pidades perele jõukohane, mistõttu otsustas Remile toeks tulla lastefond.

Fond toetab perekonda esialgu poole aasta jooksul kokku 1204 euroga. Fondi kõrval on perele kokku 500 euroga abiks ka kohalik omavalitsus.

Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves rääkis, et Lastefond on sel aastal palju tähelepanu pööranud spetsiaalset ravitoitu vajavatele lastele.

Pikaajalist lahendust otsitakse

«Püsiva lahenduse leidmine võtab aega – vahest kauem, kui võiks. Kuid me ei saa öelda peredele, kus kasvab laps, kes vajab kallist ravitoitu, et oodake, ehk varsti tuleb lahendus,» ütles ta.

Ilvese sõnul on lastefondil tänu «Üleannetuse» kampaaniaga kogutud annetustele võimalik nendele peredele ulatada abikäsi kohe.  «Oleme südamest tänulikud kõigile headele inimestele, kes on juba andnud oma panuse või saavad seda teha edaspidi,» lisas ta.

Tagasi üles