Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Homme ja ülehomme ootavad vereloovutajaid Vabaduse väljaku doonoritelgid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Doonor verd loovutamas. | FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/ Scanpix

Regionaalhaigla verekeskus kutsub verd loovutama Tallinna Vabaduse väljakule püstitatud doonoritelkidesse 29. augustil kella 12−18 ning 30. augustil kella 11−17, et kinkida abivajajatele nende järgmise sünnipäeva.

Homme, 29. augustil ja ülehomme 30. augustil on Tallinnas Vabaduse väljakul võimalus verd annetada doonoritelkides.

Doonortelkide programm ka algas 12. ja 13. juunil Tallinnas Vabaduse väljakul, mil mõlemad päevad läksid väga edukalt ja koguti 90 liitrit verd.

«Kahe päevaga külastas meid kokku 255 inimest, kellest 199 inimesel lõppes külaskäik eduka vereloovutusega. Doonorite sõbraliku perega liitus 49 esmadoonorit ning kogusime ligi 90 liitrit hinnalist verd. Loodame, et puhkuste perioodi ning koolivaheaja lõpus on kõik pealinna naasnud ning doonorina head teha soovivaid linlasi on veelgi rohkem,» rääkis doonoritelkide projekti ellukutsuja Ülo Lomp.

Verekeskuse tiim juuni doonoritelkides Vabaduse väljakul | FOTO: PERHi verekeskus

PetCity loomakliinikust on lubanud ka sel korral tulla tutvustama lemmikloomade doonorlust ning jagama infot koerte ja kasside veregruppidest.

Pidulikku meeleolu loovad 29. augustil kl 11:15-12:00 Politsei- ja Piirivalveorkester ning 30. augustil kl 10:15-11:00 Kaitseväe orkester.

Kes sobib doonoriks?

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kilogrammi kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul.

Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Doonoritelgid jõuavad tänavu veel 5. ja 6. septembril Pärnusse ning telgituur lõpeb 13. ja 14. septembril Tartus.

Tagasi üles