L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Meditsiiniline pädevus kaotatakse haigekassa nõukogust

Paula Rõuk
, Terviseportaali reporter
Facebook
Comments
Perearstid ei ole rahul, et nende ettepanekut kuulda ei võetud.
Perearstid ei ole rahul, et nende ettepanekut kuulda ei võetud. Foto: Caro / Thomas Ruffel

Olenemata Eesti Perearstide Seltsi pöördumisest Jüri Ratasele, mis tegi ettepaneku lisada haigekassa nõukokku ka perearstide esindaja, otsustati arstlik pädevus tervishoiuküsimuste arutelust välja jätta. 

Eesti Perearstide Seltsi teeb murelikuks eelnõu, mis vähendab Eesti Haigekassa nõukogu liikmete arvu ning jätaks nõukogust välja meditsiinivaldkonnaga sisuliselt kursis inimesed.

Augusti lõpus tegi Eesti Perearstide Selts (EPS) peaminister Jüri Ratasele pöördumise, ettepanekuga lisada Eesti Haigekassa nõukogu liikmete hulka ka perearstide esindaja. «Pöördumise põhjuseks oli seltsi mure, et kõikide Eesti inimeste tervist puudutavate otsuste tegemise juures ei küsita nõu perearstidelt, kelle silmade läbi oleks esindatud laiem patsientide vaade. Nüüd soovitakse arstlik pädevus tervishoiuküsimuste aruteludest üldse välja jätta,» selgitas EPSi juht Diana Ingerainen.

Nõukogus sündinud otsused puudutavad nii meie igapäevaseid terviseküsimusi kui ka tervishoiu kättesaadavust tulevikus. «On mõeldamatu, et selleks puuduvad arstikogemused ning meditsiiniteadmised,» kinnitas Ingerainen.

«Lahendust nähakse nõukogu juurde moodustatud komisjonides, kuid senine kogemus näitab, et poliitikud ei võta ekspertarvamusi sageli kuulda ja otsus ei pruugi sündida rahva tervise huvides,» lisas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles