Vähiravifond toob vanaema sügispäevadesse veel lootust

Vägiravifondi abi vaja üha rohkem inimesi.

FOTO: Liis Treimann

Vähiravifond «Kingitud Elu» teatab uutest annetuste saajatest, kelle hulgas on  Pärnust pärit vanaema, kellel diagnoositi mullu ootamatult neeruvähk.

«Oleme viimase nädala jooksul saanud toetada nelja inimese võitlust raske haigusega. Nende inimeste jaoks tuleb sügis märksa värvilisem ja lootusrikkam kui muidu,» kirjutab vähiravifond «Kingitud Elu» oma Facebooki lehel.

  • 43-aastasel Tallinna pereisal on kopsuvähk. Tema kolmekuuline ravi maksab üle 17 000 euro, millest veerand panustab mees ise ja ülejäänu katab fond.
  • Veel saab tuge 70-aastane maovähiga võitlev pensionär, kelle kolme kuu ravisse suunab fond ligi 9000 eurot.
  • 51-aastasel mehel on ninaneeluvähk. Tema kolme kuu ravi maksab üle 18 000 euro, millest kolmandiku katab mees ise.
  • Neljas abisaanu on 62-aastane proua Pärnust, kelle neeruvähiravi toetatakse ligi 14 000 euroga. Naine sai esimest korda fondilt abi juulis.

Pärnu proua elu muutus eelmise aasta kevadel, mil ta viidi rohke ninaverejooksuga Pärnu haiglasse ja sealt kiirabiga Tallinnasse. Pärast põhjalikke uuringuid diagnoositi tal neljanda astme neeruvähk paljude siiretega.

«Mul polnud neerudega varem mingeid probleeme. Uudis oli kohutav. Ma lihtsalt ei suutnud seda uskuda. Algas ravi: ninaoperatsioon, kiiritus, neeru eemaldamine, kapslid ja tabletid. Kõige selle järel tundsin ma ennast hästi kuni tänavu maini, mil mu raviarst teatas, et siirded on taandumas, aga on tekkinud uus kolle,» kirjeldas ta fondile. Edasise ravi eest polnud haigekassa enam nõus tasuma.

Naine tundis toona, et tema ja ta pere on kohutava murega üksi jäetud, kuid sõbrad, dr Peeter Padrik ja fond ise andsid veel lootust ja tuge. Septembris lisab ta, et esimese kuue ravikuuriga on tervis ja enesetunne märgatavalt paranenud ning ta saab jälle elust rõõmu tunda.

«Siiras tänu vähiravifondi tegijatele, vabatahtlikele ja kõikidele südamlikele annetajatele. Seda kirja pannes on mul pisarad silmis, mitte kurbusest, vaid õnnest. Aitäh, et te olemas olete!» lisab naine.

Vähihaigete ravi saab toetada muuhulgas fondi püsiannetajaks hakates.