Ravimiamet on küsinud üürilepingut Terve Pere Apteek OÜ-lt, kuid siiani ei ole ettevõte seda esitanud. Tegevusloa osaline peatamine jätab apteegile võimaluse anda oma valduses olevad ravimid üle näiteks teisele apteegile või hulgimüüjale. Ravimiameti teatel on amet andnud ettevõttele võimaluse ennast tegevusloa nõuetega vastavusse viia. Lõpliku otsuse tegemiseks on ametil aega 30 päeva, see aeg sõltub ka sellest, milliseid dokumente tegevusloa omaja ravimiametile esitab.
Ravimiameti menetlus kestab ning amet ootab praegu ettevõtja selgitusi Terve Pere Apteek OÜ edasise tegevuse osas nõuetele vastavusse viimiseks. Kui apteegi omanik on seisukohal, et mittevastavust ei esine, siis tuleb selle kohta esitada ravimiametile Terve Pere Apteek OÜ käsutuses olevad dokumendid, näiteks kehtiv üürileping vms, mida ettevõte pole seni teinud.
Regionaalhaigla esitas 04. oktoobril hagi Terve Pere Apteek OÜ vastu nõudega üüripind vabastada.
Terve Pere Apteek OÜ muretseb ka ravimite kättesaadavuse pärast haiglas. Ravimiameti ja PERHi hinnangul on ravimid haigla patsientidele ja külastajatele kättesaadavad. Haiglat varustab ravimitega regionaalhaigla enda haiglaapteek ja haiglat külastavad patsiendid saavad osta jaemüügi korras ravimeid teistest apteekidest. Lähim apteek asub regionaalhaigla kliendiparkla kõrval, haiglast umbes 200 meetri kaugusel, aadressil Sütiste tee 17.
Regionaalhaigla leiab, et on teinud omalt poolt kõik võimaliku tekkinud olukorra lahendamiseks ja patsientidele võimalikult mugava teeninduse tagamiseks. «Oleme korraldanud ka nii vähiravipatsientide ravimite kui teistele patsientidele harva vajaminevate ravimite kättesaadavuse haiglale lähimas apteegis,» ütles regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. Ta lisas, et haigla arstid on olukorraga kursis ja oskavad patsiente juhendada.