Miks pole Eestis riiklikku gripivastast vaktsineerimist?

Gripivaktsiin.

FOTO: Panther Media/Scanpix

Eestis on kaalutud, kuid pole veel otsust vastu võetud riskigruppi kuuluvate inimeste gripivaktsineerimisest riigi kulul, nagu on enamikus ELi riikides.

Põhjuseks on meie inimeste huvipuudus gripivaktsiini vastu ja nii võib suur kogus ravimit jääda kasutamata, kirjutab Terviseuudiste portaal. Kui aga tellida riigihankega vähem vaktsiini, siis võib tekkida vastupidine olukord: osad inimesed vaktsiini kätte ei saa ja juurde seda hooaja keskel tellida pole võimalik, kuna gripivaktsiin on ajaliselt lühikese aknaga ravim.

Terviseameti gripispetsialist Olga Sadikova rääkis uue gripihooaja eel, et juba mõni aeg tagasi toimusid arutelud terviseameti, haigekassa ja muude ametnike vahel, kuidas paremini kaitsta gripi eest eakaid ja krooniliste haigustega inimesi. Selline vaktsineerimine on Eesti teadlaste poolt tehtud uuringute järgi ka nimetatud kulutõhusaks, kuna gripitüsistuste ravi haigla intensiivraviosakonnas maksab kümneid tuhandeid eurosid, kuid vaktsineerimine 10-15 eurot.

«Kahjuks ei ole meie inimeste huvi gripivaktsiini vastu piisavalt suur ja riigil võivad vaktsiinikogused kätte jääda, see aga pole kulutõhus,» rääkis Sadikova.

Loe rohkem Terviseuudistest.

Tagasi üles