N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Südamlikud lood: vähiravifond ulatas 10 päevaga abikäe 10 inimesele

Maiken Mägi
, reporter
Südamlikud lood: vähiravifond ulatas 10 päevaga abikäe 10 inimesele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Stringer/Reuters/Scanpix

Vähiravifond on viimase kümne päevaga toetanud kümne uue abitaotleja ravi. Kunagi varem pole nii palju inimesi fondilt nii lühikese aja jooksul toetust taotlenud ega saanud.

Kolm naist vanustes 48, 61 ja 76 eluaastat said fondi annetajate toel ravimi Tagrisso, et võidelda kartsinoomi ja kopsuvähiga. Naiste ravile kulub lähikuudel üle 6000 euro ning nad ise panustavad sellesse 100-1300 eurot.

58-aastasel mehel on krooniline müeloidne leukeemia, mis diagnoositi juba 1999. aastal. Tema ravimit Iclusig finantseerib fond ligi 12 000 euro ulatuses, millele mees lisab omalt poolt ligi 8000 eurot.

Mees kirjutab: «Tänan fondi ja annatajaid toetuse eest. On väga meeldiv tunne, et sa ei ole üksi, vaid on ka teisi, kes toetavad sinu vähivastast võitlust. Lisaks muidugi tõsine leevendus pangakontol. Novembris saab minu diagnoosist 18 aastat. Mind on kogu aeg ravitud kallihinnaliste ravimitega, mille haigekassa on kinni maksnud. Need muudavad haiguse krooniliseks haiguseks, kuid kahjuks ei ravi seda välja. Olen suutnud kõik need aastad ka tööl käia, kuna haigus ei ole põhjustanud erilisi vaevusi. Paraku on see progresseerunud. Tekkinud on uued mutatsioonid, mille tõttu on olnud vajadus siirduda uutele ravimitele. Ravimite kõrvalmõjude tõttu amputeeriti eelmisel aastal kaks varvast, sel aastal kogunes pleuraõõnde palju vedelikku, mille tõttu tuli ka haiglas olla. Kevadel sai selgeks, et aitab ainult luuüdi siirdamine ja mutatsiooni pidurdab ainult uus ravim. Äsja sain teada, et on leitud mulle sobiv doonor. Kui riskantne luuüdi siirdamine õnnestub, on lootus terveks saada.»

60-aastasele Muhumaalt ning 66-aastasele Tallinnast pärit mehele aitab fond hankida ravimi Keytruda. Ühel neist on pirnsopise kasvaja, teisel kartsinoom. Ühe ravisse panustab fond ligi 17 000 eurot, teise ravisse 10 000 eurot. Tallinnas elaval 66-aastasel proual aitab fond juba alates suvest soetada soolevähiravimit Lonsurf, panustades selleks lähikuudel üle 4000 euro.

Naine kirjutab: «Minu perele on see väga suur raha. Me ei saanud hakkama kuidagi ilma abita. Jah-otsus – see tähendab elu, lootust paranemisele. Ma ei tea kõiki teie nimesid, aga olen kindel, et te olete INIMESED suurte tähtedega. Ma ei saa sõnadega väljendada oma tundeid. Te tegite väga suure heateo. Sain kaks kuud ravi ja analüüsid näitasid paranemist. Siiralt ja südamest tahan teid tänada. Maailmas on veel imesid!»

55-aastase Rita Eluri kopsuvähiravi toetab fond ligi 5000 euroga kuus juba alates varakevadest. Ravi toimib ning jätkub fondi toel. Eluri ütleb, et tänu fondile saab elada. «Haigus on kontrolli all tänu vähiravifondile, võin rõõmu tunda perekonnaga ühistest tegemistest ja muidugi oma armsa lapselapsega koos viibida. Tänan väga «Kingitud Elu» annetajaid, fondi ja tema vabatahtlikke,» lisab ta.

57-aastane Ruth Alas on EBSi professor ning võitleb kartsinoomiga. Teda toetab fond alates läinud suvest ning ravile kulub järgneval kahel kuul üle 6500 euro. Alas kirjutab: «Tänan fondi võimaluse eest ravi jätkata. Nüüd on haiguse arengus stabiilsus saavutatud. Viimase kahe kuu jooksul olen saanud olla julgustuseks paljudele, et selline diagnoos ei tähenda veel elu lõppu ega viita väsinud inimesele. Olen saanud käia klassikokkutulekul ja pidanud loengu Kaunase Tehnikaülikoolis. Olen saanud juhtimisalaseid teadmisi edasi anda nii ajakirja kui raadio vahendusel. Olen ette valmistanud loenguid ja koolitusi eesmärgiga aidata kaasa meie organisatsioonide juhtimise arendamisele selles suunas, et inimesed ei põleks läbi, vaid naudiksid seda, mida nad teevad. Olen väga tänulik, kui saan seda tegevust jätkata.»

Vähiravifondi «Kingitud elu» juhataja Toivo Tänavsuu kutsub kõiki eraisikuid ja ettevõtteid panustama selleks, et inimesed saaksid elada. Ta tõdeb, et fond on jätkuvalt tugeva surve all, kuid tänu lahketele annetajatele on nad suutnud igale abivajajale ka tänavu pakkuda mingigi lahenduse ja lootuse.

«Kutsun kõiki eestimaalasi üles jõukohase püsiannetusega fondi toetama - olgu selleks kasvõi üks euro kuus. Sest kui iga eestimaalane panustaks fondi ühe euro aastas, täituks meie toetuste eelarve ja jääks ülegi,» lisab ta.

Püsiannetuse saab sõlmida fondi kodulehel pangalinkide kaudu või oma internetipangas.

Maksesaaja: SA Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud elu

  • Swedbank: EE212200221059073061
  • SEB: EE211010220228917224
  • LHV: EE137700771001442514
  • Danske: EE133300332166860001
  • Nordea: EE591700017003638161
Märksõnad
Tagasi üles