Postimehe lugejad jagasid üleskutse peale soovitusi, kuidas ligi tikkunud viirushaigusest kiiresti omal käel vabaneda. Enim kerkisid nõuannete hulgas esile looduslikud vahendid.
Lugejate nipid: külmetuse vastu taimetee, mee ja pitsi kangemaga
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lugejate nõuanded:
- Kui tunnen nohu või köha algust, panen ööseks magamistuppa voodi kõrvale kapile pooleks lõigatud sibula ja nii olen teinud juba kolm aastat.
- Tegin gripivaktsiini ja nüüd on tervis korras.
- Joon angervaksateed ingverikuubikute ja meega ning mõne klõmmi Metsamoori kärakat.
- Kasutan ingverit koos sidruni ja meega.
- Kui tunnen haigust tulemas, siis soojendan kohe kaks pitsi viina, panen supilusikatäie mett hulka ja võtan sisse. Siis lähen teki alla sooja. Toimib peaaegu alati.
- Mesi koos ingveriga on mul purki tehtud, seda saan siis tee peale lisada, panen juurde veel sidruni. Aitab ka looduslik eukalüptikreem koos hanerasvaga rinnale, köha puhul veel islandi sambliku tee. Nohu korral ainult vana hea tähesalv.
- Söön aaloed ja joon teed korea kibepipraga.
- Panen kuuma vee sisse paar-kolm tilka eukalüptiõli ja hingan sisse sellest eralduvat auru, mis kurku desinfitseerib.
- Köha-nohu puhul kuristan kurku soolaveega ja panen ka ninasõõrmetesse mõne tilga soolavett, loputan sellega nina.
- Muu hulgas tarbin palju vedelikku (vett, teed, sooja piima meega), aga head vahendid on ka petersellitee ja vaarikatee vaarikamoosist.
- Kõige paremini aitab mul haiguse vastu magamine, et lasta kehal ise taastuda. Meega tee on ka hea, aga mulle sobib lihtsalt voodis teki all olla, soojad sokid jalas, enamasti ei vaata isegi telekat, vaid loen vms.