:format(webp)/nginx/o/2017/12/18/7418913t1hd9df.jpg)
Kuigi enamasti põhjustavad halva hingeõhu suus leiduvad bakterid, siis on ka toite, mis bakteritega kokku puutudes hingeõhu veel hullemaks teevad.
Kuigi enamasti põhjustavad halva hingeõhu suus leiduvad bakterid, siis on ka toite, mis bakteritega kokku puutudes hingeõhu veel hullemaks teevad.
New Yorgis tegutsev hambaarst dr Mazen Natour tõdeb, et kuna pühade ajal süüakse valimatult nii soolast kui ka magusat toitu ning loputatakse see veel alkoholiga alla, ei mõju see suuhügieenile sugugi hästi, kirjutab Reader’s Digest.
«Kui toidud reageerivad suus olevate bakteritega, võivad nii mõnedki neist tekitada suukuivuse ja see võimendab ka halba hingeõhku. Ajal, mil süüakse traditsioonilisi pühadetoite, on suus haisu tekitavate söökide nimekiri pikemgi,» ütles ta.
Hambaarst selgitas, et kõik, mis on kahjulik hammastele, mõjub samavõrra halvasti ka igemetele. Tulemuseks on see, et suus on rohkem halbu baktereid, mis põhjustavad ka ebameeldivat hingeõhku. Näiteks toob ta välja, et just jõulude ajal süüakse erakordselt palju maiustusi, mis hambaid lõhuvad.
Siiski on veel toite, mis ebasoodsate tegurite koosmõjul võivad panna suu haisema. Nendeks on:
Kuidas halvast hingeõhust vabaneda? Hambaarsti sõnul ei ole siin suurt midagi muud teha kui lasta lihtsalt seedesüsteemil omasoodu toimida. Kindlasti tuleb kinni pidada korralikust suuhügieenist. Selle alla peaks kuuluma hambapesu, hambaniidi kasutamine, suhkrurikaste toitude harv tarbimine ning regulaarne hambaarsti külastamine. Suukuivust ning halba hingeõhku aitab leevendada ka suhkruvaba närimiskumm.