K, 29.11.2023

Isa päästis tänu telereklaamile pisipoja elu

Triin Ärm
, vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ronnie Kerman haiglas.
Ronnie Kerman haiglas. Foto: Phil Kerman / SWNS.com /Scanpix

39-aastane Phil Kerman päästis 19-kuuse poja, Ronnie Kermani elu, kui taipas, et last tabas insult. 

Mees märkas lapse veidrat käitumist poja tuppa sisenedes, kirjutab Independent. Ta oli üllatunud, et Ronnie lebas võrevoodis pikali, mitte ei seisnud püsti nagu tavaliselt. Midagi lapse juures tundus talle väga harjumatu. 

«Ta oli pikali, ja kui ma tõstsin alguses üles ta ühe käe ja seejärel jala, siis tundus, et need mõlemad olid justkui lödid,» rääkis Phil. Seejärel meenusid mehele telereklaamid, kus oli räägitud märkidest, mis viitavad insuldile.

Ta teadis, et poeg vajab erakorralist tegutsemist ja ütles naisele Louise'ile, et ta helistaks kiirabisse. Ronnie viidi haiglasse, kus tehti uuringud. Poiss viidi üle lastehaiglasse, kus selgus, et tema ajus olevad kaks tsüsti ja kasvaja põhjustasid insuldi. 

Ronnie.
Ronnie. Foto: Phil Kerman / SWNS.com /Scanpix

Ronniel diagnoositi neurofibromatoos, geneetiline häire, mis mõjutas kasvajate teket närvirakkudes. Arstid paigaldasid ta ajju tsüstide pärast stendid.  

Vanemad loodavad, et poeg suudab sellest haigusest välja tulla. Ka Ronnie kaksikvend Robert on vanemate hinnangul mures, eriti kuna ta on veel liiga väike, et asjast aru saada. 

«See tuli šokina, sest tema iseloom ei muutunud. Ta küll nuttis natuke rohkem kui kaksikvend, aga me arvasime, et see oli seotud hammaste tulekuga,» rääkis isa. Vanemad on kurvad ja süüdistavad end, et nad varem midagi tähele ei pannud.

Õnneks märkas mees insuldi sümptomeid kohe. «Kuigi insuldid on tavalisemad täiskasvanutel, peaksid ka lapsevanemad teadma nende sümptomeid,» tõdes Phil. Ka isa põeb kergemat neurofibromatoosi varianti. 

Ronniele tehakse järgmisel esmaspäeval operatsioon, mille käigus eemaldatakse ajust kasvaja. Pärast seda saab ta aasta aega keemiaravi. 

Isa Phil Kerman koos Ronnie (vasakul) ja tütar Emily ning Ronnie kaksikvenna Robertiga.
Isa Phil Kerman koos Ronnie (vasakul) ja tütar Emily ning Ronnie kaksikvenna Robertiga. Foto: Phil Kerman / SWNS.com / Scanpix
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles