Test: kas sind ohustab diabeet?

Diabeetiku menüü peaks olema väga tervislik.

FOTO: Panther Media / Scanpix / Dusan Zidar

Diabeet on tänapäeval üsnagi levinud krooniline haigus, mis võib elukvaliteeti halvendada, kui seda kontrolli all ei hoita. 

Tegemist on energiaainevahetuse püsiva häirega, mida tingib kõhunäärme vähene insuliini tootmine ning insuliini toime nõrgenemine või insuliini eritumise puudulikkus, kirjutab toitumine.ee. 

Diabeeti iseloomustab pikka aega kõrgel tasemel püsiv vere suhkrusisaldus ja häired süsivesikute, rasvade ning valkude ainevahetuses. Pärast söömist lagunevad seedetrakti jõudnud süsivesikud glükoosiks, mis imendub verre. Vastuseks glükoositaseme tõusule eritab terve inimese kõhunääre insuliini.

Insuliin on hormoon, mis võimaldab glükoosil siseneda rakkudesse, tagades seeläbi vere suhkrutaseme normi piirides hoidmise. Glükoosi hulga liigsel langusel hakatakse aga glükagooni nimelise hormooni toimel maksas lagundama varuks olevat glükogeeni, et tagada organismile vajaminev glükoosi hulk.

Terve inimese vere glükoosi sisaldus langeb söögieelsele tasemele umbes 3–4 tunni möödudes, diabeetikul sageli mitte. Insuliini resistentsuse või insuliini puuduliku tootmise korral ei saa glükoos siseneda rakkudesse ning organism hakkab energia saamiseks kasutama rasvu ja valke, mis ei sobi aga kõikidele rakkudele.

Organismis kuhjuvad ketohapped, tekib ketoos. Raskematel juhtudel võib hingeõhus olla tunda atsetoonilõhna. Organismi kuhjunud liigsest glükoosist püütakse vabaneda viimase eritumisel uriiniga

Diabeedi tunnused 

Juhul, kui veresuhkru väärtused tõusevad kõrgele ning taoline situatsioon püsib pikalt, hakkab organism liigset glükoosi väljutama uriiniga. Suhkrusisaldust uriinis saab kindlaks teha lihtsa uriinianalüüsiga. Neerude kaudu väljuv glükoos viib kaasa hulga vett, mistõttu uriini hulk on tavapäratult suur. Peale suurenenud uriinihulga ja sagenenud urineerimise iseloomustab diabeeti liigjoomine, taastamaks vedeliku hulka organismis.

Eduka ravi aluseks on õige toiduvalik, millele lisaks kasutatakse insuliinisüste (diabeedi 1. tüüp) või insuliinitundlikkust parandavat kui ka suurendavat tablettravi (diabeedi 2. tüüp). Teatud juhtudel vajavad ka 2. tüüpi diabeedihaiged insuliinisüste.

Kehakaalu vähendamine ülekaalu korral ja piisav kehaline koormus aitavad leevendada haiguse kulgu. Diabeetiku dieet sobib igale tervisliku eluviisi harrastajale, piirama peab kergesti omastatavate süsivesikute tarbimist, mida leidub palju näiteks karastusjookides, maiustustes, magusates saiakestes, kookides, ning ka suure tärklisesisaldusega toitude, nagu kartul, valge riis ja pastatooted, tarbimist.

Toidukordade arv sõltub haiguse raskusastmest ja raviskeemist. Toiduks tuleks eelistada täisteratooteid, köögivilju, väherasvaseid liha- ja piimatooteid. Magusaisu on soovitatav kustutada puuviljade ja marjadega. Toiduvalmistamisel on soovitatav eelistada hautamist ja keetmist praadimisele, õlisid tahketele rasvadele, vältida tuleks liigse soola tarbimist.

Testi saad teha VAJUTADES SIIA.