Selgusid aasta tervisesõber ja terviseedendaja

Maiken Mägi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Dr Margus Viigimaa.
Dr Margus Viigimaa. Foto: Toomas Tatar

Eesti tervisedenduse ühing valis 2018. aasta tervisesõbraks kardioloog Margus Viigimaa ja aasta tervisedendajaks neuroloog Andrus Lipandi.

Margus Viigimaa on kardioloog, professor, terviseedendaja ja õppejõud. Ta on olnud südametervise valdkonnas üks olulisemaid kõneisikuid üle 20 aasta. Terviseedenduse ühingu hinnangul on Viigimaa arst, kelle tegevuse, teadustöö ja rahvusvahelise koostöö fookuses on ennetus. Ta on nii erialaliselt kui isiklikult eeskujuks teistele meedikutele. Ta on kirjutanud arvukalt artikleid, andnud intervjuusid ja teinud ettekandeid. Tema algatusel loodi maakondade südametervise kabinetid, mille tegevust täna kannavad perearstid.

Andrus Lipand on neuroloog, rahvastiku tervise edendaja ja õppejõud. Ta on tervisedenduse ühingu asutajaliige ning on aastaid juhtinud Tallinna osakonda. Ta on olnud tervisedenduse valdkonnas tegev üle 20 aasta. Tema panus Eesti tubakapoliitika väljatöötamisesse on olnud võtmetähtsusega.

Lipand on olnud tänaseni üleaastaselt toimuva Eesti elanikkonna tervisekäitumise uuringu käivitamise ja pideva toimumise tagamise juures. Ta on meditsiiniterminoloogia komisjoni liige ja Tallinna tervishoiu kõrgkooli tervisedenduse eriala võtmeõppejõude juba kümme aastat. 

Aasta tervisesõbra tiitliga on varem tunnustatud Evelin Ilvest, president Arnold Rüütlit, saadet «Ringvaade», kontserni G4S, dr Merike Martinsoni, näitleja Henrik Kalmetit, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskit ning Rimi Eesti Food AS-i.  Aasta tervisedendajaks on varasemalt kuulutatud Hele Leek-Ambur, Elo Paap, Tiiu Härm, Liana Varava, Anu Kasmel, Mai Maser, Imbi Jäe, Vilma Tikerpuu, Ülle Laasner, Aili Laasner.

Tervisedenduse Ühing valis 9. korda aasta tervisesõpra ja 10. korda aasta tervisedendajat. Aasta tervisedendaja on organisatsioonisisene tunnustamine pikaajalise ja tulemusliku tegevuse ja/või väga erilise ning silmapaistva saavutuse eest. Aasta tervisesõber on organisatsiooniväline tunnustamine - selleks võib saada avaliku elu tegelane või organisatsioon, kes on tervise tähtsustamisele kaasa aidanud või isik, kes on rahvatervise valdkonnas midagi erilist korda saatnud.

Tunnustused antakse üle 15. juunil tervisedenduse konverentsil Tallinnas Ülikoolis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles