T, 5.12.2023

Poliitikud aitasid vähiravifondi annetustalgutel koguda kokku 34 000 eurot

Maiken Mägi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peaminister Jüri Ratas Tartu Lõunakeskuses annetusi kogumas.
Peaminister Jüri Ratas Tartu Lõunakeskuses annetusi kogumas. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Vähiravifondi «Kingitud elu» annetuste kogumise talgutega kogunes lapsi kasvatavate vanemate vähiravi toetamiseks fondi ligi 34 000 eurot.

«Teeme ära!» talgute raames said Eesti inimesed terve möödunud nädala jooksul annetada fondi pangakontodele abivajajate toetuseks. Aktsioon kulmineerus reede ja laupäevaga, kui ligi 60 fondi vabatahtlikku kogusid annetusi kaubanduskeskustes ja Selverites üle Eesti.

Annetusi aitasid koguda ka peaminister Jüri Ratas, riigihalduse minister Janek Mäggi, rahvasaadikud Jüri Jaanson, Kersti Sarapuu, Helmen Kütt ja Martin Repinski, samuti Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder.

Peamisel talgupäeval, 5. mail kogunes vähiravifondi annetuskastidesse sularahas või pangakaardiga ligi 12 000 eurot. Veel on lisandumas annetused, mille sai (ning saab jätkuvalt) panna kõikide Circle K jaamade kassades olevatesse «Kingi elu!» annetuskastidesse.

«Vähiravifondil on sel aastal olnud taas rekordhulk abitaotlusi – viie kuuga oleme saanud ligi 70 taotlust. Kahjuks mitmed neist noortelt inimestelt, kellel mitte ainult ei ole terve elu veel ees, vaid kes peavad üles kasvatama ka oma väikesed lapsed,» ütles fondi juhataja Toivo Tänavsuu.

Fond tänab kõiki panustajaid – nii annetajaid, vabatahtlikke, hea sõnaga toetajaid kui ka kaubanduskeskuste omanikke. Talgutega kogunenud annetustest saab vähiravifond aidata mitut ema või isa ning kinkida sellega nende peredele hinnalist aega olla koos.

Vähiravifondi talgud toimusid juba neljandat aastat. Fond kutsub jätkuvalt kõiki üles jõukohase püsiannetusega vähihaigete ravi toetama. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles