Tasub teada: miks pole hea mõte oma arstile e-kirja saata?

Sülearvuti. Foto on illustreeriv.

FOTO: Dominic Lipinski/PA Wire/PA Images

Arstile kirjutatud e-kiri võib sisaldada tundlikku terviseinfot ning selle võõrastesse kätesse sattumist ei soovi ilmselt keegi. 

Perearstikeskusega suhtlemiseks ei pea tingimata kohale minema, kuid telefoni või e-kirja teel pole asjaajamine alati kõige mugavam. Sageli ei teadvustata, et tavapärane kirjavahetus ei pruugi olla kõige riskivabam: arstidele e-kirja saates küsime tervisenõu või vahetame oma tervist puudutavaid andmeid ning nende krüpteerimisega vaeva ei näe.

Peaaegu kümme aastat Eesti üleriiklikku tervise infosüsteemi ning e-kiirabi arendanud tarkvaraarendusettevõtte Industry62 uusim lahendus on perearstide-patsientide suhtlust parandav e-Perearstikeskus

«E-Perearstikeskus pakub võimalust, et suhtlus toimiks kiirelt, kuid turvaliselt ja seaduse järgi. E-kirjad pole tegelikult kaitstud ning sageli ei leia hiljem õigeid meile üles. Samuti tekib probleem, kui peab samas keskuses teise arsti juurde minema või perearsti vahetama – nemad pole kirjavahetusega kursis,» selgitas Industry62 juht Andrus Altrov.

E-Perearstikeskuses saab tervisepäevikusse kirja panna oma terviseandmed (näiteks kaal, vererõhk, veresuhkur), arsti vastuvõtule registreerida, küsida tervisenõu või korduvretsepti, samuti lõpetada haiguslehte. Hetkel kasutavad teenust Järveotsa perearstikeskus, Kiili perearstikeskus, Jürgenson perearstikeskus, Ädala perearstikeskus ning perearst Anne Kaldoja.

«E-Perearstikeskuses peavad nii arst kui patsient ID-kaardi või mobiil-ID-ga sisse logima – nii on kindel, et suheldakse ikka õige inimesega,» lisas Altrov.

Teenus on tasuta nii arstile kui patsiendile.