P, 11.06.2023

Uus hüvitise kord: vaata, kas saad retseptiravimitelt soodustust

Facebook Twitter
Comments
Uue korra järgi arvutatakse hüvitis apteegis ostu sooritamisel ja tagantjärele taotlusi esitada pole vaja.
Uue korra järgi arvutatakse hüvitis apteegis ostu sooritamisel ja tagantjärele taotlusi esitada pole vaja. Foto: Tobias Kaltenbach / PantherMedia / Tobias Kaltenbach

2018. aasta algusest põhjalikult muutunud täiendavast ravimihüvitisest on esimese kuue kuuga saanud kasu ligi 50 000 inimest.

Muudatus on teinud retseptiravimid inimestele taskukohasemaks ning hüvitise saamise mugavamaks, teatab haigekassa. Riik on hüvitanud inimestele ravimeid kokku 1,9 miljoni euro eest. Varasematel aastatel kasutas hüvitist vaid kuni 3000 inimest aastas, õigus selleks oli umbes 9000 inimesel.

Uue korra järgi saavad inimesed lisasoodustust retseptiravimitelt juba siis, kui ostude summa ületab 100 euro piiri kalendriaastas. Eelnevalt oli piirmäär 300 eurot. Samuti arvutatakse hüvitis uue korra järgi apteegis ostu sooritamisel kõigile inimestele, kellel selleks õigus on ja tagantjärele taotlusi esitada pole vaja.

Eesmärk on parandada ravimite kättesaadavust suurema ravimivajaduse ja -kuludega inimestele, hüvitades ravimitele tehtud kulutusi senisest oluliselt rohkem. Haigekassa andmetel on kõige enam makstud hüvitist välja kõrgvererõhutõve, südame rütmihäirete ja suhkrutõve ravimite eest.

Alates sellest aastast saavad inimesed lisasoodustust retseptiravimitelt juba siis, kui kulutused ületavad 100 eurot. Kulutustelt vahemikus 100-300 eurot makstakse täiendavat ravimihüvitist 50 protsendi ulatuses ning 300 eurot ületavate kulutuste puhul 90 protsendi ulatuses. Hüvitist arvestatakse automaatselt apteegis ravimite ostmisel, mis muudab süsteemi patsientide jaoks väga mugavaks.

2018. aastal on täiendava ravimihüvitise kuluks kavandatud 8 miljonit eurot.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles