Nõudlus klaasist beebipudelite järele kasvab taas, kuna inimesed otsivad tehismaterjalidele looduslikku alternatiivi.
Klaaspudel hoiab elu puhtana ega kujuta ohtu tervisele
Huvi klaasi vastu hakkas tõusma pärast seda, kui kirjutati tervisemuredest, mida põhjustab bisfenool A (BPA) – kemikaal, mis sisaldub plastikbeebipudelites ja teistes kõvast plastikust pakendites, kirjutab Valgamaalane.
Klaasist beebipudelid, mis kümmekond aastat tagasi purunematute plastmasspudelitega asendati, on teel tagasi ning praeguseks on paljud lastevanemad haaranud initsiatiivi mõttega asuda 20-aastase pausi järel jälle Põhja-Ameerikas klaasist beebipudeleid tootma.
Sarnast trendi on märgata ka Euroopas, kuna selge on see, et tarbijad eelistavad ohutut toodet.
Oluline on anda beebidele hea algus eluks ning klaas on juba enam kui sajandi jagu olnud usaldusväärne abivahend beebitoidu pakendamisel.
Kuna klaas on tehtud sellistest lihtsatest ja looduslikest ainetest, nagu liiv, sooda ja lubjakivi, on ta täielikult inertne ja hermeetiline, mis tähendab, et pakendi küljest ei satu midagi toote sisse.
Klaas on looduslik ja kemikaalivaba ning tema looduslik koostis tähendab, et seda võib korduvalt taaskasutusse võtta, ilma et kannataks kvaliteet ja puhtus.
Euroopa ühe suurema klaaspakenditarnija, Euroopa O-I turunduse ja kommunikatsiooni viitsepresident Dominique Tombeur on öelnud, et kuigi firma peab küll parimaks valikuks beebi toitmist rinnaga, tuleb mõelda neile emadele, kellel erinevatel põhjustel sellist võimalust ei ole.
O-I Euroopa toidusegmendi turundusjuhi Viivika Remmeli sõnul on klaasi pakendatud toit ohutu ja selle maitse selline, nagu loodus on loonud.