Saada vihje

E-tervise infosüsteemi käivitamisel ootab ees suur töö

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Marina Lohk
Artikli foto
Foto: Corbis / Scanpix

Sotsiaalministeeriumi e-tervise juhi Kaja Kuivjõgi sõnul on suur töö e-tervise infosüsteemi käivitamisel alles ees, praegu on seda valmis kasutama Ida-Tallinna Keskhaigla ja Järveotsa perearstikeskus.


«Hetkel on tervise infosüsteemi valmis kasutama Ida-Tallinna Keskhaigla ja Järveotsa perearstikeskus. Kokku paarkümmend perearstikeskust, eriarsti ning hambaarsti on saanud loa delikaatsete isikuandmete vahetamiseks, neid tuleb iga hetkega juurde,» rääkis Kuivjõgi.

«Mida rohkem arste ja raviteenuste pakkujaid süsteemiga liitub, seda rohkem on e-tervisest kasu nii patsientidele, arstkonnale, apteekritele, haiglatele kui ka kogu tervishoiusektorile.»

Detsembrikuus sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja e-tervise sihtasutuse korraldatud teabepäevadel Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis näidati arstidele ja apteekritele meditsiinidokumentide koostamist ja tervise infosüsteemi edastamist praktikas.

Samuti demonstreeriti digiretsepti koostamist ja retseptikeskusesse edastamist ning selle alusel apteegist ravimi väljastamist.

Teabepäevadel osalejad pakkusid välja ka e-tervise uued võimalikud teenused ja süsteemiga liitujad - näiteks tunneksid e-tervise kasutamise vastu huvi vereteenistused.

Samuti räägiti küsimustest, mida tuleks õigusruumi tasemel analüüsida, näiteks millistel juhtudel on lapsel õigus oma andmed sulgeda, nii et vanemad neid ei näeks.

Kuigi digiretsept on arstide seas väga oodatud, et näha, millised ravimid on patsient tegelikult välja ostnud, toodi välja ka sellega seotud mured. Retsepti puhul juhiti tähelepanu mitmetele probleemidele, mis määrustega ei ole ka täna lubatud, kuid praktikas siiski levinud.

Näiteks retseptide broneerimine ja osaline väljaostmine apteekides. Selle probleemi lahendamiseks kaalutakse testimise käigus väljapakutud lahendusi, vajadusel tuleb alustada määruste parandamist ja täiendamist.

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles