«Palju on räägitud-kirjutatud sellest, et Eesti mees ei hooli oma tervisest ja käib vähe arsti juures, kuid viimastel aastatel on meeste terviseteadlikkus oluliselt tõusnud,» arvab perearst ja Eesti Tervise Fondi juhataja Eero Merilind.
Merilind: Eesti meeste tervis on paranemas
Merilinnu sõnul on Eestis praegu palju mehi, kes soovivad muuta oma eluviisi, loobuda suitsetamisest, alustada tervisespordiga ning muuta toitumist. «Samuti julgevad mehed enam oma küsimustega pöörduda arsti või pereõe poole.»
Viimased andmed näitavad ka seda, et pikenenud on Eesti meeste eluiga. 2010. aastal tõusis nii meeste kui ka naiste oodatav eluiga vastavalt 70,6 ja 80,5 aastani. Naiste oodatav eluiga kasvas aastaga viis kuud, meestel ligi kümme kuud. Oodatava eluea jätkuva tõusu taga on langev suremus. Oluline on, et viimastel aastatel on languses üldine õnnetuste, mürgistuste ja traumade tõttu hukkunute arv.
Merilinnu arvates on Eesti mehe eluea pikendamisel suur roll perel. «Mehe elus on olulised kõik rollid ning kindlasti ei tohiks mees alahinnata isa ja abikaasa rolli. Pere toimib ühtsena kõige paremini siis, kui kumbki osapool saab aru, et mõlemad peavad võrdselt suhte õnnestumiseks panustama.»
Sel nädalal toimub Eesti Tervise Fondi eestvedamisel ka meeste tervisele pühendatud konverents, mille üheks sihiks on fondi juhataja sõnul anda meestele veelgi julgust oma elu ja väärtushinnanguid muuta.