Statistika: mistõttu viibisid eestlased mullu enim haiglas?

Paula Rõuk
, Terviseportaali reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vereringeelundite haigustega patsiente oli haiglaravil viibinutest 40 protsenti.
Vereringeelundite haigustega patsiente oli haiglaravil viibinutest 40 protsenti. Foto: Viktor Cap / PantherMedia / Viktor Cap

Eelmisel aastal osutas Eestis haiglaravi 53 haiglat, kus on kokku  6850 voodikohta. Haiglaravi voodite koguarv tasapisi väheneb, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud andmetest. 

Kuigi eelmise aastaga võrreldes ei esinenud suuri muutusi haigla- ja päevaravi voodites või juhtudes, siis viimasele aastakümnendile on iseloomulik pidev haiglaravi vähenemine aktiivravi arvel ning päevaravi suurenemine.

Sagedasemad haiglaravil, sealhulgas aktiivravil viibimise põhjused olid 2017. aastal varasemaga samad – vereringeelundite haigused, kasvajad ning rasedus ja sünnitus. Iseseisvas õendusabis oli vereringeelundite haigustega patsientide osatähtsus 40 protsenti, lisaks raviti enam kasvajaid ja vigastusi. Lapsed viibisid haiglaravil enim hingamiselundite haiguste tõttu.

Eelmisel aastal viibis haiglaravil kokku 25 774 kuni 14-aastast last ja 19 3979 täiskasvanut, kellest õendusabi sai 20 830. Nii laste kui ka täiskasvanute arv võrreldes 2016. aastaga vähenes. Õendusabisaajate arv jäi praktiliselt samaks. 

Haiglaravivoodeid oli 2017. aasta lõpul kokku 6850, millest 1830 olid iseseisva statsionaarse õendusabi voodid. Haiglaravi voodite koguarv on viimastel aastatel vähehaaval langenud. Õendusabi voodite arv jäi praktiliselt samaks.

Päevaravi osutas kokku 57 tervishoiuasutust: 26 haiglat ja 31 ambulatoorset tervishoiuteenuse osutajat. Päevaravivoodeid oli kokku 619: 498 voodit haiglates ja 121 ambulatoorsetes asutustes. Võrreldes 2016. aastaga päevaravivoodite arv peaaegu ei muutunud.

Eelmisel aastal viibis päevaravil 8625 last ja 75 180 täiskasvanut. Võrreldes 2016. aastaga vähenes laste arv 3 protsenti, kuid täiskasvanute arv suurenes 3 protsenti. Täiskasvanutest sai päevaravi enim patsiente silmahaiguste, lastest hingamiselundite haiguste tõttu.

Tagasi üles