Meditsiiniline abi lennukis
Kui seisund võimaldab, oleks mõistlik saada kodumaale tagasi nii kiiresti kui võimalik. Reeglina on lennukis üsna head esmaabivõimalused, reisija saab olla tilguti all ning tema südametegevust on võimalik jälgida. Selle kohta, kas ja millist meditsiinilist abi lennukis võimaldatakse, saab uurida näiteks reisisaatja kaudu. Samas vajab selline tehnika koolitatud personali, kes oskab seda kasutada. Kindlasti ei peaks häbenema lennuki personali poole pöördumist, sest nemad suudavad anda kergemat esmaabi.
Enne välisriigist väljumist võib tellida sadamasse või lennujaama kiirabi, kes võtab teid vastu vajadusel lausa lennukis. Saabudes vaatavad meedikud inimese üle, teevad elektrokardiogrammi, mõõdavad vererõku, veresuhkrut, vajadusel lahastavad jm. Kui aga tervis on nii vilets, et tavalennukiga minek on liiga riskantne, võib lahenduseks olla riikidevaheline meditsiiniline transport. Seda teenust pakuvad nii Tallinna kui Tartu Kiirabi. Vajadusel toimetatakse kannatanu praami, lennuki või kopterini, professionaalne meditsiinipersonal tuleb talle järgi ja saadab juba Eesti haiglani välja. Arvestada tuleb aga seda, et teenus on tasuline. Tallinna Kiirabi omab sellel alal väga suurt kogemust - teenust kasutavad ka välismaalased, kes on Eestis terviserikke saanud ja tahavad ohutult tagasi koju saada.
2017 suvest 2018 suveni tehtud statistikast selgub, et Tallinna Kiirabi tegi 44 sellist transpordisõitu või -lendu. Teenust kasutasid peale eestimaalaste ka Soome, Rootsi ja Saksamaa kodanikud. 24 juhtumit moodustasid kõikvõimalikud traumad. Murtakse kõike – rangluud, sääreluud, põlvekedrad, kaelalülid, sääreluud, isegi ühel korral koljuluud. Kõige tõsisem juhtum oli multitrauma, mis oli saadud langevarjuhüpet tehes. Traumade tagajärjel esines mitmel korral ka ajuturset, mis on potentsiaalselt eluohtlik seisund.