Gripp hiilib vaikselt ligi, peamiselt möllab Eestis nohu põhjustav viirus

Maiken Mägi
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gripp, haigus, ravimid.
Gripp, haigus, ravimid. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Möödunud nädalal diagnoositi kaks gripijuhtumit, laialdasemalt teevad inimesi haigeks hetkel aga rinoviirused, millega kaasneb nohu ja kurguvalu.

Terviseameti andmetel pöördus eelmisel nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu arstide poole 2842 inimest, neist üle poole olid lapsed. Haigestumine püsib stabiilsena, haigestumuse intensiivsus on madal.

Ringlevate viiruste osa on muutunud mitmekesisemaks, kuid peamisteks haigestumiste põhjustajateks olid rinoviirused (30 protsenti) ja paragripiviirused (12 protsenti). Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal kaks A-tüve gripiviirust. 

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal.

Tagasi üles