P, 24.09.2023

Barista päästis uut neeru vajava kliendi elu

PM Tervis
Facebook
Comments
Foto: Klaus Ohlenschläger / PantherMedia / Scanpix

Kas kujutaksid ette, et annetaksid ühe oma neeru täiesti võõrale inimesele? Washingtonis elab mees, kes just seda tegigi.

Nicole McNeil on teenindaja Starbucksis, mille pikaaegne klient on olnud 41-aastane Vince Villano. Aastate jooksul on mehest ja naisest head tuttavad saanud. Ühel päeval märkas McNeil, et mees on eriliselt morn ning istus temaga jutuajamiseks maha. Sellele vestlusele järgnes aasta kestev teekond, mis kulmineerus sellega, et McNeili abikaasa loovutas ühe oma neeru Villanole, päästes sellega mehe elu.

2017. aasta jaanuaris rääkis Villano Washingtonis asuvas Starbucksis McNeilile, et ta kannatab polütsüstilise neeruhaiguse käes, mille ainus tõeliselt tõhus ravi oleks neerusiirdamine. Nende jutuajamise ajal funktsioneeris Villano neer ainult nelja protsendi ulatuses, kirjutab Delish.

Teenindaja süda murdus, kui ta kuulis mehe raskest seisundist. Ta rääkis seda lugu ka oma abikaasale Justinile, kelle reageering oli ootamatu. Nimelt pakkus Justin oma naisele välja, et ta võiks ühe oma neeru Villanole anda. «Ta isegi ei teadnud seda meest, kuid tema esimene mõte oli talle oma neer kinkida,» ütles McNeil.

Saatuse tahtel sobiski Justini neer Villanole. Operatsioon õnnestus suurepäraselt ja McNeil ja Villano on saanud väga lähedasteks sõpradeks. «Ma tõepoolest tunnen, et nad on mu tõelised sõbrad, lausa perekond – ma ei tahaks, et midagi oleks teisiti. Ma ei kujutaks ettegi, et neid minu elus ei oleks,» ütles Villano.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles