K, 7.06.2023

Mida see tähendab, kui inimesed ütlevad, et sa oled liiga tundlik?

PM Tervis
Facebook Twitter
Comments
Foto: Iryna Hramavataya / Panthermedia / Scanpix

Sinu tundeid on kerge haavata? Koged teistega juhtunud traagikat väga tugevalt ise läbi? Tundlikud ja empaatilised inimesed on väga tugevas kontaktis oma tunnete ja kehaga. Nad teavad, kui midagi ei ole päris õigesti ja tavaliselt väljendavad nad oma emotsioone ainult neile, kellega nad tunnevad ennast turvaliselt.

Samal ajal kui tundlikud inimesed oma emotsioone väga väljendada ei taha, siis ise tõmbavad nad inimesi ligi küll, sest nad näivad väga turvalise ja usaldusväärse vestluskaaslasena. Inimesed on valmis nendega jagama oma sügavaid emotsionaalseid tragöödiaid. Empaatiline energia tõmbab ligi isegi täiesti võõraid inimesi, sest nad tunnetavad, et selline inimene kuulab ära ja ei mõista hukka.

Tundliku inimesena pead õppima mõista, et sa koged mõnikord tundeid, mis tegelikult ei kuulu sulle. Sellisel juhul peaksid sa endalt küsima «On need minu omad?» Kui vastus on ei, siis puhasta ennast nendest mõtetest, lastes sellel kutsumata energial oma kehast lahkuda.

Mõned asjad, mis võivad sind sellel teekonnal aidata:

Otsi teisi tundlike hingi, kes sind mõistavad

Sa ei ole kindlasti üksinda, teiste sarnaste inimestega vesteldes võid õppida oma tundeid paremini ohjama ja seda võimet kõrgemalt hindama.

Kohtle ennast hoole ja armastusega

Mõista, et sa oled unikaalne ja armastav isiksus, kes siiral hoolib teiste heaolust. Me vajame rohkem inimesi nagu sina!

Ole teadlik, mida sa oma kehasse paned

Teadlik söömine on väga oluline. Suhkrul, alkoholil ja teistel stimulantidel kipub olema negatiivne mõju tundlikele ja empaatilistele inimestele.

Ära pelga piire seada, et kaitsta oma isiksust

Kui sulle miski ei sobi, siis räägi oma tunnetest enesekindlalt. Usalda iseennast.

Ära lase teistel seda ära kasutada, et sa oled armastav ja hooliv inimene

Kui on vaja, siis ütle ei. See on täiesti okei.

Pea meeles, et teiste inimeste valu ei ole sinu

Proovi olla vaatleja, sa ei pea igasse olukorda sisse sukelduma.

Ja lõpetuseks – jää iseendaks

Sa oled isik, kes suudab teiste inimestega kõrgemal tasandil kontakti saavutada ja suudad nendega suhestuda. Need on väärt omadused!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles