L, 4.02.2023

Pidurdamatu kaalutõus osutus hoopis 23-kiloseks kasvajaks

PM Tervis
Pidurdamatu kaalutõus osutus hoopis 23-kiloseks kasvajaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kasvaja lükkas organid valedesse kohtadesse ja takistas vere jõudmist ajusse.
Kasvaja lükkas organid valedesse kohtadesse ja takistas vere jõudmist ajusse. Foto: Kuvatõmmis videost

Brenda Cridland pani järeleandmatult kerkiva kaalu vanuse arvele, arvates põhjuse olevat menopausis. Selgus, et selle põhjuseks oli hoopis ligi 23 kilo kaaluv kasvaja, mis oli temas arenenud juba ilmselt aastakümneid.

Ehkki Brenda arvas kaalutõusu olevat hormonaalsete muutuste paratamatu osa, hakkas ta tervis kaheksa kuud tagasi kiirelt halvemaks minema ning ta otsustas minna arsti juurde asja uurima, vahendab Huffpost.

Uuringutel avastati ta sees vohamas tohutu kasvaja, mis oli lükanud laiali siseorganid ja pärssis verevoolu ajusse. Brenda läbis kaks ja pool tundi kestva operatsiooni, mille käigus eemaldati kasvaja, mis osutus õnneks healoomuliseks.

Operatsiooni ja taastumise käigus kaotas ta kokku 30 kilo, ning sai teada, et massiivne kasvaja oli tekkinud ravita jäänud endometrioosist, mil emaka limaskest paikneb kolletena hoopis organist väljaspool. Naine tunnistab, et vältis hoiatusmärke tervise halvenemisest, kuni arsti poole pöördumine oli vältimatu, ning loodab, et tema lugu innustab teisi naisi oma tervisele õigeaegselt tähelepanu pöörama.

Märksõnad
Tagasi üles