Haiglate liidu juht: kindlustunne hoiaks arstid Eestis

Urmas Sule.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Tervishoiutöötajad tahavad näha lähiaastatel seda, et majanduslanguse tingimustes tehtud ühised pingutused pole olnud asjatud, möönab Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule meditsiiniuudiste portaalis mu.ee.


Soovitakse, et olukord paraneks stabiilselt, töökoormus oleks mõistlik, töö motiveeriks ning palk tõuseks. Selline areng annaks inimestele perspektiivis kindlustunde ja põhjuse Eestisse jääda, mitte paljude kolleegide eeskujul välismaale minna. Noorte tervishoiutöötajateta puudub meil tulevik.

Kui riigikontroll ja rahandusministeerium leiavad, et efektiivsust on jätkuvalt vaja suurendada, siis see pole küll signaal, mis meie riigi konkurentsivõimet Euroopa tööjõuturul parandaks. Pigem vastupidi.

Olukorras, kus Eesti tervishoiusüsteem on aastaid olnud vana maailma efektiivsustabeli tipus, tuleb kindlasti leida uusi prioriteete, näiteks orienteeruda koostöö tõhustamisele kõikidel tasanditel.

Selline lähenemisviisi muutus toetaks positiivselt ka patsiendi ja arsti usaldusel baseeruvat suhet kui kvaliteetse tervishoiuteenuse nurgakivi.

Populaarne

Tagasi üles