Lily avastas juba kolledžis, et tal on midagi viga. Kui ta sõpradega väljas käis ja omajagu kangemat kraami oli kulistanud, ei suutnud ta mõnikord tagasiteel häda kinni hoida. Aegamööda probleem süvenes – ta pidi sprintima tualetti, sest pissihäda tabas nagu välk selgest taevast, kirjutab ajakiri Health.
Karen (37) ei mäleta aega, mil tal poleks olnud uriinipidamatust – aastakümneid on ta sellega lihtsalt leppinud. Põieprobleemid on mõjunud negatiivselt tema seksuaalelule abikaasaga – isegi, kui ta on enne seksi käinud just tualetis, lekib ta esimeste puudutuste peale. Karen on ostnud veekindlad voodikatted, kuna käterätikust imbub uriin läbi. Ta partner on üritanud hajutada Kareni piinlikkustunnet, ent asjata – naise jaoks ei tule oraalseks kõne allagi, sest ta on oma probleemist igal ajahetkel teadlik.
Karen juhtus internetis nägema seadeldist, mis tugevdab vaagnapõhjalihaseid. Naine paigaldab nimelt tuppe tampooni suuruses seadeldise, mille tööd saab kontrollida puldi abil. Elektriline stimulatsioon põhjustab lihaste kokkutõmbeid ja aegamööda muutuvad need nii tugevamaks. Karen tõdeb pärast seadeldise poole aasta pikkust kasutamist, et esimest korda ei muretse ta pidevalt, kui lähedal asub tualettruum.
Üks neljast naisest kannatab - enamik vaikides
Doktor Guess nimetab uriinipidamatust maha vaikitud epideemiaks – kannatajad ei söanda probleemist kõnelda sotsiaalsete tabude tõttu. Üks neljast naisest kogeb aga vähemalt üht vaagnapõhjalihastega seotud probleemi oma elu jooksul: sealhulgas uriinipidamatust, vaagnapõhja alla vajumist või fekaalset inkontinentsust ehk võimetust kontrollida soolestiku tööd.