Homme «Radaris»: Jumala ja MMSi usku arst: arstidele on pikka aega õpetatud valet (7)

Marilin Vikat
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viimaste aastate ohtlikuimaks ebaraviks kasutatavaks tooteks on olnud MMS.
Viimaste aastate ohtlikuimaks ebaraviks kasutatavaks tooteks on olnud MMS. Foto: Mineralgarden.org

Kanal 2 uuriv telemagasin «Radar» uurib homses saates, kuidas on võimalik, et perearstina saab töötada terviseameti poolt «musta nimekirja» pandud arst, kes usaldab MMSi, mitte aga antibiootikume ning muid ravimeid.

«Riik seab vaktsineerides ohtu inimelusid. Skisofreenia ravimi asemel peaks mõtlema tervislikumate eluviiside peale ja näiteks mitte tarbima piimatooteid. Valutavate kurgumandlite vastu aitab aga lihast loobumine.»

Need kõik on üldarsti ja perearsti kohusetäitjana töötava Martin Ruumeti sõnavõtud ravimite ja vaktsineerimise kõrvaltoimete Facebooki lehel. Sarnaste sõnavõttudega on ta esinenud ka patsiendiga laua taga istudes. Mees ütleb, et usaldab MMSi rohkem kui antibiootikume ja on seda ka enda patsiendile soovitanud. Ravimite võtmist võrdleb ta aga inimestele eutanaasia lubamisega. See kõik on kestnud aastaid.

Nii perearstid kui ka terviseamet on proovinud leida lahendust, kuid seni tulutult. Eesti perearstide seltsi juhatuse liige Ruth Kalda sõnul on olukord kriitiline. «Vastu töötada ja mitte aktsepteerida või järgida neid juhiseid, mis ei ole ainult Eestis välja töötatud, see teeb ju väga suurt kahju,» on Kalda Ruumeti patsientide tervise pärast mures.

Terviseamet on antud arstile kohandanud niiöelda piirangud juba aastast 2015, mil ta esimest korda nende radarile sattus, kuid ometi leiab Ruumet Eestis endiselt tööd ja saab inimeste tervist enda ravivõtetega ohtu seada.

Veel reede hommikul töötas Ruumet Keila haiglas, millest terviseametil aimugi ei olnud. «Radari» uurimise peale mees aga kiirelt vallandati.

Saates saab sõna Martin Ruumet ise, kes kohe pärast vallandamist Valka kiirustas, et sealt uus töö leida.

Kuidas selline olukord võimalik on ning miks oleks tarvis seadusemuudatust, et arstid enda ja patsientide elusid ohtu ei saaks panna? Sellest lähemalt juba «Radaris», homme õhtul kell 21.30 Kanal 2s.

Kommentaarid (7)
Copy
Tagasi üles