Medicum avas Tallinnas valuravile spetsialiseerunud keskuse

Medicumi valuravi keskuse juhataja Boris Gabovitš.

FOTO: Veiko Ilus

Medicum avas Tallinnas valuravi keskuse, kus saavad abi nii kroonilise kui ka ägeda valuga haiged, kes tavapäraste ravimeetoditega oma valuga enam hakkama ei saa. Keskuses osutatakse mitmeid Eestis ainulaadseid valuravi protseduure.

«Medicumi valuravi keskuse arstide ravimeetodid hõlmavad nii kogu valuraviks mõeldud ravimite spektrit kui ka perifeerse närvisüsteemi erinevate piirkondade ravimblokaade. Traditsiooniliselt on valuravi patsiente Medicumis aidatud ka taastusravi ja füsioteraapia meetoditega, mis moodustavad koos avatava valuravi keskuse teenustega täiusliku kompleksi,» ütles Medicumi valuravi keskuse juhataja Boris Gabovitš.

Keskuses teostatakse ainukesena Eestis raadiosagedusliku- ja krüoablatsiooni protseduure valuravil. Krüoablatsiooni kasutatakse näiteks kroonilise operatsiooni järgse valu ja postherpeetilise neuralgia ravis ning raadiosageduslikku ablatsiooni krooniliste alaseljavalude leevendamisel. Kõigi haiguste loetelu, mida nende kahe meetodiga on võimalik ravida, on väga pikk.

«Keskuse käivitamine on hea näide sellest, et erahaiglad pakuvad tihti täiendust või on lausa pioneeriks valdkondades, mis mingil põhjusel ei ole riigihaiglatele olnud atraktiivne. Valuravi on arenenud Eestis tänu väikese arvu arstide suurele entusiasmile ja missioonile. Usun, et uue valuravi keskuse käivitumine parandab oluliselt ravi kättesaadavust patsientidele Põhja-Eestis ning saab nurgakiviks uute spetsialistide ettevalmistamisele riigis,» ütles Medicumi juhatuse esimees Tõnis Allik.

Alates septembrist muutub valuravi keskus Tartu Ülikooli arstiteaduskonna residentuuribaasiks. «Käesoleval aastal lisandub kõikidele anestesioloogia ja intensiivravi eriala residentidele kohustuslik kahekuuline valuravi õppetsükkel, mida on võimalik läbida meie valuravi keskuses. Tegemist on olulise täiendusega arstide väljaõppes,» lisas Allik.

Medicumi valuravi keskus asub Tallinnas aadressil Punane 61. Keskuses töötab neli valuravi arsti, kellest kahel on Eestis ainukesena Euroopa Valuföderatsiooni EFIC poolt väljastatud Euroopa valuravi diplom.

Haigekassa rahastatud valuravi vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri. Tasulisele vastuvõtule saab registreerida saatekirjata.

Populaarne

Tagasi üles