Galerii: ITK sünnitusmaja sai annetajate abiga 30 000 eurot maksva enneaegsete laste stabiliseerimislaua

Maiken Mägi
, vanemtoimetaja
Copy

Colonna heategevusfond koos Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajaga kogus heategevuskampaania «Aita päästa elu» käigus rekordilised 90 680 eurot. Sellest 30 000 euro eest soetati sünnitusmajale sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislaud ning 45 000 eurot annetati kolme maakonnahaigla sünnitusosakondadele KTG-aparaatide soetamiseks. 

2018. aasta lõpus läbi viidud heategevuskampaania «Aita päästa elu» eesmärk oli koguda raha ITK sünnitusmajale stabiliseerimislaua LifeStart ostmiseks. Kampaania osutus seni edukaimaks kinnisvarafirma Colonna eestvedamisel läbi viidud heategevuskampaaniaks – kokku annetati laste toetuseks 90 680 eurot, mida on oodatust üle kolme korra rohkem. 65 000 eurot annetasid Colonna heategevuslikul galaõhtul osalenud eraisikud ning ettevõtted. Suurimad panustajad olid Colonna heategevusfondi asutaja Roberto de Silvestri, Colonna investeerimisfirma kaasasutaja Andrea Agostinone, mitmed ettevõtte investorid ning külalised. Ülejäänud osa kogunes laiema meediakampaania käigus.

Kogutud raha eest soetatud stabiliseerimislaud LifeStart on jõudnud tänaseks juba ITK naistekliinikusse. Varem ei olnud sarnast stabiliseerimislauda Eesti sünnitusmajades, kuid vajadus selle järele oli suur. ITK sünnitusmaja neonatoloogia osakonna juhataja Pille Andressoni sõnul jõuab uus stabiliseerimislaud mobiilse seadmena nii sünnitustuppa kui ka operatsioonisaali, olles vajalik keerulise sünnilooga ja enneaegsete vastsündinute abistamisel.

«Stabiliseerimislaud on ainulaadse disainilahendusega elustamisseadmetega varustatud vastsündinu soojendusvoodi, mis on kergesti paigutatav ema lähedale. See loob tingimused viivitada vastsündinu nabaväädi läbilõikamisega ja aitab sügavalt enneaegsel beebil üsavälise eluga loomupäraselt kohaneda, kuna laps saab platsentast veel mõnda aega hapnikurikast verd, et avaneks tema kopsud ja ta hakkaks iseseisvalt hingama. Samal ajal on võimalik koheselt alustada abi vajava beebi hingamise ja südame töö toetamisega. Meie ämmaemandad ja arstid on läbinud koolituse ja väga rahul kõigi stabiliseerimislaua võimalustega,» kirjeldas Andresson.

Lisaks stabiliseerimislaua soetamisele panustab Colonna heategevusfond 45 000 euroga Lõuna-Eesti, Rakvere ja Kuressaare haigla sünnitusosakondade toetuseks. Haiglad kasutavad 15 000-euroseid annetusi loote seisundi jälgimiseks mõeldud kardiotokograafide ehk KTG-aparaatide ostmiseks. Uued aparaadid on haiglatele väga vajalikud, kuna Lõuna-Eesti ja Rakvere haiglal on tänaseni kasutuses olnud kaks KTG-aparaati vanusega 15 ja 20 aastat, Kuressaare haiglal vaid üks aparaat, mis on pidevas kasutuses. Seadmete ostust üle jääv summa suunatakse Colonna heategevusfondi tulevaste heategevusprojektide katteks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles