Kui kandade nahk on kuiv ja lõheneb, ei pea tegelikult muret tundma selle pärast, et oled jalgu kuidagi valesti kohelnud.
Tegelik põhjus, miks kannad lõhenevad
«Kandade lõhenev nahk on sage probleem, sest need on jalanõude ning kõndimise tõttu pideva surve all,» ütles podiaater Emily Splichal portaalile Reader's Digest. Tema hinnangul võib probleem süveneda rohkem suviti, mil jalad näevad rohkem päikesekiiri ning ehk ka liikumist tuleb enam ette. «Ilma naha koorimiseta ning piisava veetarbimiseta võib kuivus süveneda,» lisas ta.
Tavaline niisutav kreem ei pruugi karmi tallanaha jaoks olla piisav, soovitatav on soetada kindlasti just jalakreem. «Neis leidub õrna toimega, kuid siiski efektiivseid happeid, mis aitavad karmi nahka järk-järgult pehmendada,» soovitas podiaater Jacqueline Sutera. Kui oled hädas lõhenevate kandadega, tuleb jalgadele kanda niisutavat jalakreemi iga päev. Otsida tasub tooteid, mis sisaldavad uureat, piimhapet või salitsüülhapet. Katsetada võib ka õrnatoimeliste nahakoorijatega ning kaasa aidata kannaviiliga. Sutera soovitab kannaviili kasutada kord või paar nädalas, sobivad nii tavaline kui ka elektrooniline variant. «Meeles tuleb pidada, et viilima peaks ühes suunas, mitte edasi-tagasi, sest see lõhub nahka rohkem,» märkis podiaater.
Kui kannaviil on sagedases kasutuses, peaks seda vahetama paari-kolme kuu tagant. Vahendit peaks puhastama ja kuivatama pärast iga kasutuskorda, mõistlik on seda pereliikmetega mitte jagada. Pärast duši all käimist soovitavad podiaatrid kasutada jalgadel vaseliini, mis lukustab nahas niiskuse. Kui aga naha seisukord koduste vahenditega ei leevene või kannalõhed kipuvad veritsema, tasub nõu küsida spetsialistilt. «Püsiv ravi kannalõhede vastu puudub – parim lahendus on kandu regulaarselt niisutada, õrnalt kannanahka viilida ja ravida vastavalt vajadusele,» lisas Sutera.