Vähi seljatanud Annabel kutsub kõiki heategevuslikule Pardirallile

Maiken Mägi
, vanemtoimetaja
Copy
Tallinnas vähihaigete laste ja nende perede toetuseks peetav pardiralli.
Tallinnas vähihaigete laste ja nende perede toetuseks peetav pardiralli. Foto: Jaanus Lensment (Postimees)

Kolme heategevusfondi - Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL), vähiravifondi «Kingitud elu» ning Minu Unistuste Päeva koostöös toimub tänavu 8. juunil suur kogupere rallipäev - Pardiralli.

Kolm fondi kutsuvad kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid Pardirallil osalema. Pardiralli veebilehelt saab soetada endale, oma perele ja firma töötajatele rallipartide numbreid või teha pisikeste patsientide toetuseks annetus. Pardiralli eesmärk on kindlustada kõikidele raske haigusega võitlevatele lastele hädavajalik ravi ja nende peredele vajalikud tugiteenused: psühholoogiline tugi, eripedagoogika, füsioteraapia jne. 

«Pardiralli toimub juba kuuendat korda ja on muutunud aja jooksul väga paljude Eesti inimeste jaoks armsaks ja südamelähedaseks sündmuseks, millest osavõtmine on iseenesestmõistetav,» ütles EVLVLi juhatuse esinaine Kaili Lellep. «Tänavu loodame, et nende inimeste ring laieneb veelgi, sest vähihaiged lapsed vajavad endiselt abi ja annetusi. On ju ometi uhke tunne, kui oled saanud teha head ja ühtlasi on sul oma numbriga rallipart, mis 8. juunil ülejäänud 15 000 pardiga mõõtu võtma hakkab.»

EVLVLi koordinaator-tugiisik Luive Merilai lisas, et elu on suur väärtus ja iga laps on hindamatu kalliskivi. «Me aitame seda kalliskivi hoida, et igale lapsele saaks olema homne. Üritame peredele olla igakülgseks toeks, et nad ei kaotaks usku ja lootust. Iga hea annetaja on osaline vähilaste ja nende perede aitamises ja igast heateost võib sündida ime.»

Heategevusfondi Minu Unistuste Päev tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi ütles, et unistamine annab igale vähihaigele lapsele palju positiivset energiat ja aitab vapralt toime tulla ka raskemate väljakutsetega. «Ühiselt tehtud hea võimendub mitmekordselt ning sellega loome paremad võimalused vähilaste emotsionaalseks raviks ning lootuse helgemaks lapsepõlveks,» lisas ta.

Minu Unistuste Päev on korraldanud Taurisele, Annabelile ja paljudele teistele vähilastele personaalse unistuste päeva, pakkudes pereliikmetele emotsionaalset ja psühholoogilist tuge, mis annab jõudu haigusega võitlemiseks ja suunab tähelepanu elu ilusatele hetkedele. 

Paljude inimeste vähiravi toetav fond «Kingitud elu» rahastas koos EVLVLiga viimase kahe aasta jooksul 7-aastase Taurise ja 8-aastase Annabeli neuroblastoomiravi. Kahe lapse ravisse panustati kokku üle veerand miljoni euro. Mõlemad väikesed kangelased tunnistati eelmisel kevadel haigusvabaks ja neil läheb hästi. «Pardirallil osaledes aitate kindlustada hädavajaliku ravi, elamise ja suureks sirgumise võimaluse ka järgmistele ränga diagnoosiga lastele,» ütles fondi juhataja Toivo Tänavsuu.

Annabel annab intervjuud.
Annabel annab intervjuud. Foto: Vähiravifond «Kingitud elu»

Pardiralli 2019 annetustega toetatakse (varasemate rallide toel loodud) vähihaigete laste ja nende perede tugikeskuse tööd. Keskus pakub igakülgset abi ja toetavaid teenuseid vähidiagnoosiga võitlevatele lastele ning nende peredele. 

Koostöös «Kingitud eluga» katab EVLVL Pardiralli tuludest vajadusel ka ravi, mida ei kompenseeri haigekassa. Minu Unistuste Päev viib ellu tõsiselt haigete laste unistusi, et pakkuda lapsele ja pereliikmetele psühholoogilist tuge, mis aitab paranemisele kaasa. 

Pardiralli 2019 toimub 8. juunil Tallinnas Kadrioru pargis, kus 15 000 vanniparti taaskord võistlustulle astuvad. Tasuta sissepääsuga üritusel on rohkelt meelelahutust, parimad toitlustajad ning põnevat tegevust kogu perele. 

Annetused vähihaigete laste toetuseks on oodatud: 

Maksesaaja: Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit 

  • Swedbank EE562200221064019722
  • Luminor EE501700017004606286
  • LHV EE597700771003343080
  • SEB EE561010220267764221
  • Coop pank EE294204278609755209
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles